MojAndroid

Britský mobilný operátor Virgin Media O2 nedávno oznámil spustenie pokrytia 4G a 5G na londýnskych linkách centrálneho a severného metra. Tento krok je zameraný na zabezpečenie bezproblémového pripojenia pre cestujúcich, ktorí cestujú cez mestskú podzemnú sieť, informuje PhoneArena.

Očakáva sa, že zavedenie novej siete prinesie úžitok miliónom cestujúcich, ktorí tieto linky využívajú každý deň. Vďaka konektivite 4G a 5G budú môcť cestujúci pristupovať k vysokorýchlostnému internetu a telefonovať bez akýchkoľvek prerušení alebo výpadkov. Rovnako aj počas cestovania cez tunely a horšie prístupné stanice metra.

Nasadenie 4G a 5G v metre je výsledkom partnerstva medzi Virgin Media O2 a Transport for London (TfL). Projekt bol vo vývoji niekoľko rokov a spoločnosti spolupracovali na prekonaní technických výziev spojených s poskytovaním konektivity v podzemnom prostredí.

pexels metro
Cestovanie metrom sa teraz stáva oveľa prijateľnejším | Zdroj: Pexels

Podľa Virgin Media O2 bude sieť pokrývať viac ako 200 staníc, 100 míľ tunelov a viac ako 300 vlakov. Stane sa tak najväčšou podzemnou sieťou na svete, ktorá ponúka pripojenie 4G a 5G. Spoločnosť tvrdí, že sieť poskytne rýchlosť dát až 200 Mbps.

Zavedenie 4G a 5G konektivity v metre je významným krokom vpred pre londýnsku dopravnú infraštruktúru. Zlepší to nielen konektivitu miliónov ľudí, ktorí dochádzajú za prácou, ale tiež podporí hospodárstvo mesta tým, že ľuďom uľahčí prácu a zostanú v spojení na cestách.

Londýn ani zďaleka nie je prvý

Celkovo spustenie vysokorýchlostného internetu v podzemí predstavuje významný úspech pre Virgin Media O2 a TfL a očakáva sa, že nastaví nový štandard pre dostupnosť pripojenia v systémoch verejnej dopravy na celom svete.

Aj niekoľko iných miest po celom svete skúmalo možnosť zavedenia 5G pripojenia do svojich podzemných systémov metra, pričom niektoré už túto technológiu nasadili. Najrozvinutejšie systémy tohto typu nájdeme v Ázii. Mestá ako Seoul, Tokyo, Peking sa pýšia tými najkvalitnejším a najrozvinutejším pokrytím. Okrem nich relatívne dobrú sieť nájdeme aj v New Yorku, Paríži alebo Moskve.

Náš tip
Chcete sa začať učiť hrať na hudobný nástroj? Vývojári Duolingo majú odpoveď
21.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+