MojAndroid

Samsung ohlásil rekord v dosiahnutej rýchlosti sťahovania prostredníctvom najmodernejšej 5G siete. Konkrétnejšie išlo o pokročilé mmWave 5G. Akú rýchlosť na akú vzdialenosť sa teda podarilo dosiahnuť? Informuje web GSMArena.

Priemerná rýchlosť sťahovania 1,75 Gbps na vzdialenosť až 10 km

Testy boli vykonané v spolupráci so spoločnosťou NBN Co. Tá je súčasťou investičného plánu vo výške 750 miliónov austrálskych dolárov. Využíva rôzne softvérové riešenia pre čo najlepšie využitie stále vyvíjajúcej sa 5G siete.

Počas testu sa podarilo dosiahnuť priam neuveriteľnú priemernú rýchlosť sťahovania 1,75 Gbps. Upload bol už podstatne nižší a dosiahol 61,5 Mbps, čo aj tak bez pochýb používateľovi mobilného zariadenia postačí. Zaznamenaný vrchol sťahovacej rýchlosti činí 2,7 Gbps.

Prenos prebiehal na 10-kilometrovú vzdialenosť vzduchom, čo je asi najviac úctyhodným poznatkom. Aj tento test naznačuje, že najmodernejšia mobilná sieť piatej generácie má potenciál stať sa prelomovou. Stále však ide o vec budúcnosti a momentálne nie je 5G podstatne rýchlejšie, ako už zaužívané 4G pripojenie.

Náš tip
Palec hore v online komunikácii alebo najhoršie emotikony, ktoré môžete použiť
9.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+