MojAndroid

O2 sa v minulom roku stal druhým najväčším operátorom na Slovensku. Momentálne registruje viac ako 2,36 milióna aktivovaných SIM kariet. Operátor je na slovenskom trhu už 16 rokov a je druhým najmladším.

„Počas existencie O2 sme spoločne so zákazníkmi dosiahli už viacero významných míľnikov. Pre nás je však míľnik dvojky na mobilnom trhu jedným z najdôležitejších, pretože sme uspeli na trhu, kde nám na začiatku našej cesty dával málokto šancu na úspech. Byť „dvojkou“ ale nie je tým najdôležitejším cieľom nášho snaženia sa. Tým vždy bol a bude zákazník. Pretože nám záleží na jeho spokojnosti a dobrej skúsenosti. Bez zákazníkov by sme dnes žiaden úspech neslávili a preto patrí naša vďaka najmä im. Poďakovanie za tento úspech patrí aj mojim kolegom, ktorí rozvíjali hodnoty férovosti, transparentnosti a jednoduchosti v každodennom živote našej spoločnosti. Či už súčasným, alebo tým, ktorí v niektorej časti svojej kariéry žili spolu s nami náš spoločný príbeh. Ďakujeme.“

Igor Tóth, generálny riaditeľ O2

Výsledky skupiny O2 SK 2022 2021 Zmena
Výnosy (v mil. eur) 324 306 5,8 %
Aktívne SIM karty (v tis.) 2 355 2 251 4,6 %

 

Operátor sa tiež chváli neustále sa rozrastajúcim 5G pokrytím, ktoré je momentálne na úrovni 37 % populácie Slovenska. Posledné rozširovanie siete prebehlo koncom minulého roka, kedy pribudlo 13 nových lokalít. Momentálne ich je celkovo 190.

Náš tip
5G na Slovensku: Aktuálne pokrytie a všetko, čo by ste mali vedieť
1.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+