MojAndroid

Litovčanom, ktorí si život bez mobilného telefónu už ani nevedia predstaviť definitívne odzvonilo. Vláda uviedla nový zákon, ktorý je však veľmi užitočný a mal by zabrániť kolíziám áut s chodcami na priechodoch pre chodcov.

Rozumné riešenie

Ľuďom, ktorí prechádzajú cez priechody pre chodcov zahľadení do obrazovky mobilného telefónu bol udelený rázny zákaz. Teda, zatiaľ je tomu tak iba v Litve. Od začiatku budúceho mesiaca ľudia nebudú môcť vkročiť na priechod pre chodcov s telefónom v ruke, respektívne počas toho, ako telefonujú. Bolo už mnohokrát dokázané, že naša pozornosť sa rapídne znižuje počas “pracovania” s telefónom. Ak by ste v Litve chceli vyskúšať túto zakázanú novinku, mohlo by vás to stáť nemalých 46 dolárov. To je pokuta, ktorú môžete za porušenie tohto nového zákona pokojne dostať. V minulom roku bolo len v Litve zabitých 68 ľudí autom či motocyklom. Litva sa nachádza na tretej priečke v rebríčku krajín, v ktorých ročne umiera najviac chodcov. Prvou krajinou je Rumunsko, druhou zas susedné Lotyšsko. Dočkajú sa tak v Litve konca nepozorných chodcov?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Závislosť od hier sa stáva oficiálnou chorobou. Trpíte ňou aj vy?

Náš tip
Táto aplikácia vám odbúra závislosť na telefóne

10.10.2018
Zdroj: thestar.com.my

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+