MojAndroid

Na trhu je veľa rôznych aplikácií, ktoré sa snažia presadiť v konkurenčnom boji aplikácií na prispôsobenie vlastnou cestou. Buď ponúknu používateľovi nekonečné možnosti funkcií a skratiek, alebo upútajú v úplne inom smere, napríklad svojou jednoduchosťou. Aj aplikácia Siempo stavila na takúto taktiku. Ponúka jednoduchosť a možnosť zbaviť sa závislosti na smartfóne.

Najprv hardvér, potom softvér

Pôvodní majitelia sa v roku 2015 rozhodli distribuovať minimalistický smartfón s príjemným názvom Minium. Keď sa im však zdalo dizajnovanie vlastného mobilu až príliš zložité, rozhodli sa pod menom Siempo predávať čínsky telefón.

Spoločnosť to skúšala z vlastným, aj čínskym smartfónom
Spoločnosť to skúšala z vlastným, aj čínskym smartfónom

Hoci sa spoločnosť rozhodla pre zmenu produktu, na Kickstarteri bohužiaľ počas minulého roka nezožala úspech. Firma pochopila, že je neskutočne ťažké presvedčiť ľudí, aby zmenili smartfón. Preto sa rozhodla, že namiesto čohosi hmotného a fyzického bude ponúkať to, čo si môže nainštalovať ktokoľvek do svojho aktuálneho mobilu. Softvér sa naozaj pre spoločnosť zazdal ako dobrá cesta, pretože aj cezeň má obšírny prístup ku všetkému, čo by chcela potenciálne ovládať.

Siempo a jeho princíp

Po nainštalovaní aplikácie sa Siempo pustí do práce. Od základov prekope pôvodný dizajn prostredia a zjednoduší ho.

Na uzamykacej obrazovke je možné zanechať si odkaz
Na uzamykacej obrazovke je možné zanechať si odkaz

K odnaučeniu závislosti na vašom smartfóne pristupuje Siempo pomerne detailne. Začne už na uzamykacej obrazovke, kde sa môže pri každom zasvietení objaviť nejaká správa na povzbudenie. Po najnovšej aktualizácii bude možné nastaviť si aj vlastný motív alebo zapnúť tmavý mód. Ďalšou funkciou sú upozornenia počas používania nejakej vybranej aplikácie. Ak napríklad používate Facebook už pol hodinu, príde vám o tom upozornenie.

Aplikácia upraví dizajn prostredia
Aplikácia upraví dizajn prostredia

Aplikácií sa dotkne Siempo aj po stránke dizajnu. Všetky ikony dostanú fádnu šedú farbu s nepútavým dizajnom. Ich poradie sa bude aj prehadzovať, aby si používateľ nezvykol na žiadne pravidelné “cestičky” k nejakej aplikácii.

Ikony dostanú nepútavý dizajn
Ikony dostanú nepútavý dizajn

Budúcnosť Siempa

Keďže spoločnosť získala na financovanie svojich projektov takmer milión dolárov, Siempo začína dostávať reálnu podobu. Momentálne je k dispozícii beta verzia a takisto sa dá stiahnuť na Google Play. Oficiálna verzia by už mala byť spoplatnená, a to sumou jeden dolár za mesiac, čo vôbec nie je prestrelená čiastka.

Verzia: 0.1.2.0-20180502
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.1.2.0-20180502
Aktuálna cena: Zdarma

22.5.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+