MojAndroid

Kickstarter je začiatkom mnohých revolučných produktov. Už sme na ňom videli inteligentné hodinky MetaWatch Strata, svoju chvíľku slávy tu zažil aj výborný launcher Chameleon, ktorý bol úspešným a už si ho dokonca môžete aj zakúpiť na Play Store. Ďalším zaujímavým projektom na tomto portáli je LIFX. Ide o revolučný projekt inteligentnej žiarovky, ktorá bude ovládateľná špeciálnou aplikáciou cez Wi-Fi. A to je len zlomok toho, čo dokáže.

LIFX je revolučný projekt inteligentnej LED žiarovky, ktorý prinesie na trh jedinečný produkt. Okrem jedinečných funkcií, akými je napríklad podpora bezdrôtovej technológie Wi-Fi, prináša LIFX aj veľmi nízku spotrebu energie, až 10-krát menšiu, než klasické žiarovky v našej domácnosti. Inštalácia takejto žiarovky je viac než jednoduchá – stačí, aby ste ju “zakrútili” do vašej lampy alebo stropu. O nič ďalšie sa nemusíte starať. LIFX sa vyznačuje aj veľmi vysokou životnosťou, až 40.000 hodín, čo je pri dnešných svetelných štandardoch zhruba 25 rokov.

           

LIFX príde na trh s veľkým množstvom funkcií. Pre sprehľadnenie si všetky funkcie a vlastnosti tejto LED žiarovky vypíšeme do zoznamu:

 • možnosť ovládania svetla v domácnosti pomocou smartfónu, kdekoľvek a kedykoľvek,
 • možnosť zmeniť farbu svetla priamo v aplikácii,
 • možnosť zmeny intenzity svetla jednej žiarovky, skupiny žiaroviek alebo žiaroviek v celom dome,
 • možnosť prispôsobiť farbu svetla aktuálnej nálade, farbe nábytku, oslave, atď.,
 • možnosť dostávania notifikácií zo smartfónu pomocou prebliknutia svetla,
 • obrovské zníženie spotreby elektrickej energie,
 • možnosť vizualizácie hudby priamo zo smartfónu,
 • možnosť byť kreatívny s farbami a efektami, ktoré tieto žiarovky ponúkajú,
 • možnosť nastavenia postupnej intenzity – pri vstávaní alebo zaspávaní, čo je výborné hlavne pre deti,
 • bezpečný mód pre čas, kedy nebudete doma,
 • možnosť vytvorenia špecifickej skupiny žiaroviek,
 • možnosť spustenia “Robot dance” módu,
 • možnosť zasvietenia všetkých žiaroviek pri príchode domov (LIFX detekuje, či je váš smartfón pripojení k domácej Wi-Fi sieti),
 • možnosť zhasnúť všetky svetlá jedným dotykom, pričom je stále zachovaná funkčnosť klasických vypínačov.
      
     

Po úspešnom realizovaní projektu by malo byť dostupných niekoľko typov žiaroviek LIFX s rôznymi veľkosťami závitov a s rôznou veľkosťou. Tieto žiarovky budú využívať technológiu COB LED diód, ktoré majú takú nízku spotrebu, že by dokázali vydržať v pohotovostnom móde pri zapojení na jednu AA batériu 1-2 roky a pritom sú tieto diódy také svietivé, ako 50W halogénová žiarovka alebo 60W “klasická” žiarovka. Na komunikáciu so sieťou Wi-Fi slúži len jedna “Master Bulb” žiarovka, ktorá má o 2-3W vyššiu spotrebu. Tá vysiela signály pre ostatné žiarovky elektrickou sieťou. Musíme sa priznať, že nás tento projekt veľmi zaujal a klaniame sa pred myšlienkou autorov, ktorí svoj projekt premysleli naozaj do posledného detailu.

Pre viac informácií navštívte stránku KickStarter-u alebo www.smartbulbs.sk, kde sa dozviete všetko potrebné o projekte inteligentných LED žiaroviek LIFX.  

Predbežná cena LIFX žiarovky bola stanovená na približne 50 USD (38,5€). 

20.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+