MojAndroid

Kickstarter je začiatkom mnohých revolučných produktov. Už sme na ňom videli inteligentné hodinky MetaWatch Strata, svoju chvíľku slávy tu zažil aj výborný launcher Chameleon, ktorý bol úspešným a už si ho dokonca môžete aj zakúpiť na Play Store. Ďalším zaujímavým projektom na tomto portáli je LIFX. Ide o revolučný projekt inteligentnej žiarovky, ktorá bude ovládateľná špeciálnou aplikáciou cez Wi-Fi. A to je len zlomok toho, čo dokáže.

LIFX je revolučný projekt inteligentnej LED žiarovky, ktorý prinesie na trh jedinečný produkt. Okrem jedinečných funkcií, akými je napríklad podpora bezdrôtovej technológie Wi-Fi, prináša LIFX aj veľmi nízku spotrebu energie, až 10-krát menšiu, než klasické žiarovky v našej domácnosti. Inštalácia takejto žiarovky je viac než jednoduchá - stačí, aby ste ju "zakrútili" do vašej lampy alebo stropu. O nič ďalšie sa nemusíte starať. LIFX sa vyznačuje aj veľmi vysokou životnosťou, až 40.000 hodín, čo je pri dnešných svetelných štandardoch zhruba 25 rokov.

           

LIFX príde na trh s veľkým množstvom funkcií. Pre sprehľadnenie si všetky funkcie a vlastnosti tejto LED žiarovky vypíšeme do zoznamu:

  • možnosť ovládania svetla v domácnosti pomocou smartfónu, kdekoľvek a kedykoľvek,
  • možnosť zmeniť farbu svetla priamo v aplikácii,
  • možnosť zmeny intenzity svetla jednej žiarovky, skupiny žiaroviek alebo žiaroviek v celom dome,
  • možnosť prispôsobiť farbu svetla aktuálnej nálade, farbe nábytku, oslave, atď.,
  • možnosť dostávania notifikácií zo smartfónu pomocou prebliknutia svetla,
  • obrovské zníženie spotreby elektrickej energie,
  • možnosť vizualizácie hudby priamo zo smartfónu,
  • možnosť byť kreatívny s farbami a efektami, ktoré tieto žiarovky ponúkajú,
  • možnosť nastavenia postupnej intenzity - pri vstávaní alebo zaspávaní, čo je výborné hlavne pre deti,
  • bezpečný mód pre čas, kedy nebudete doma,
  • možnosť vytvorenia špecifickej skupiny žiaroviek,
  • možnosť spustenia "Robot dance" módu,
  • možnosť zasvietenia všetkých žiaroviek pri príchode domov (LIFX detekuje, či je váš smartfón pripojení k domácej Wi-Fi sieti),
  • možnosť zhasnúť všetky svetlá jedným dotykom, pričom je stále zachovaná funkčnosť klasických vypínačov.
      
     

Po úspešnom realizovaní projektu by malo byť dostupných niekoľko typov žiaroviek LIFX s rôznymi veľkosťami závitov a s rôznou veľkosťou. Tieto žiarovky budú využívať technológiu COB LED diód, ktoré majú takú nízku spotrebu, že by dokázali vydržať v pohotovostnom móde pri zapojení na jednu AA batériu 1-2 roky a pritom sú tieto diódy také svietivé, ako 50W halogénová žiarovka alebo 60W "klasická" žiarovka. Na komunikáciu so sieťou Wi-Fi slúži len jedna "Master Bulb" žiarovka, ktorá má o 2-3W vyššiu spotrebu. Tá vysiela signály pre ostatné žiarovky elektrickou sieťou. Musíme sa priznať, že nás tento projekt veľmi zaujal a klaniame sa pred myšlienkou autorov, ktorí svoj projekt premysleli naozaj do posledného detailu.

Pre viac informácií navštívte stránku KickStarter-u alebo www.smartbulbs.sk, kde sa dozviete všetko potrebné o projekte inteligentných LED žiaroviek LIFX.  

Predbežná cena LIFX žiarovky bola stanovená na približne 50 USD (38,5€). 

20.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

27 odpovedí na “LIFX: Revolučná LED žiarovka ovládateľná špeciálnou aplikáciou cez Wi-Fi [Kickstarter]”

  1. Je to pekná inovácia do domu…Len tá cena by mohla byť o čosi nižšia 38 Eur je vela ak by rozmyšlali tak by dali nižšiu cenu a mali by viac objednávok…dúfam že časom ked už bude aj vlastný dom si takéto niečo určite zaobstarám.

  2. Pozor, kam taketo LED ziarovky namotujete! Ako vidite medzi zavitom a sklom je chladic. Tento dizajn pouziva viac vyrobcov. A cez ten musi prudit vzduch. Ak ju strcite do svietidla ktore je zhora uzavrete alebo uplne uzavrete skratite jej zivotnost. Ja som kupil Philips nahradu 40W ziarovky s takymto dizajnom. Svieti fakt dobre. V otvorenom svietidle mal chadic teplotu okolo 40 st.C. V zhora uzavretom dosiahol asi 80 st. C a dalej som uz radsej neskusal cakat a merat. LED cip po dosiahnuti 150 st. “zhori”. Medzi cipom a vonkajsim chadicom je tepleny odpor, takze cip mohol mat cez 100 st. To uz zivotnost ide dost dole. Tiez svetelny vykon s rastucou teplotou klesa.

Pridaj komentár

+