MojAndroid

Známa platforma Life360, ktorej úlohou je zdieľanie polohy, čelí obvineniu z predávania súkromných dát používateľa tretím stranám. Spomínaná aplikácia má viac než 33 miliónov používateľov, čiže nejde o malú rybu. Väčšina používateľov sú rodičia, ktorí takto sledujú polohu svojich detí. Správu prináša portál Sammobile.

Life360 je známa aplikácia, v minulosti ju Samsung ponúkal zdarma

Bolo to v časoch Samsungu Galaxy S6, kedy Samsung núkal aplikáciu Life360 zadarmo. Je teda možné, že časť majiteľov Samsungu ju používa dodnes. Podmienky používania aplikácie Life360 síce spomínajú možný predaj osobných dát, ale v skutočnosti môže byť aplikácia nástrojom, cez ktorý prúdia používateľské dáta ich kupcom.

Bývalý zamestnanec, ktorý sa rozhodol zostať v anonymite, tvrdí, že firma ani len nepremýšľa nad potenciálnym zneužitím dát. K tomu by mohlo dôjsť prostredníctvom jedných z partnerov, ktorí tieto dáta odoberajú. Bývalý inžinier spoločnosti X-Mode, ktorá je jedným z odberateľov, spomína, že dáta od Life360 sú ich najcennejším majetkom. Je to z dôvodu množstva dát a ich neuveriteľnej presnosti.

Podobné svedectvo ponúkol aj iný bývalý zamestnanec, tentokrát spoločnosti Cuebiq. Bez dát od spomínanej platformy by totiž neboli schopní cieliť tak dôkladne svoje kampane.

Odinštalovať, odhlásiť sa alebo nechať svoje dáta tiecť ďalej

Platforma spomína, že vaše dáta “môžu byť zdieľané s Partnermi z dôvodov detekcie nehody, prieskumu, analýzy, atribúcie a prispôsobenej reklamy”. Aplikácia umožňuje používateľom odhlásenie sa zo zberu dát prostredníctvom nastavení súkromia, ale na túto možnosť vôbec používateľa neupozorňuje.

Náš tip
Google trendy 2021: Čo Slováci hľadali najčastejšie v uplynulom roku?

8.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+