MojAndroid

Výrobcovia pred pár rokmi začali experimentovať s technológiou, ktorá sa možno stane budúcnosťou smartfónov. Skladacie smartfóny však zatiaľ ani zďaleka nie sú dokonalé a trápia ich viaceré technologické problémy. Napríklad ohybné displeje musia byť pred poškodením chránené plastovou ochrannou fóliou od výrobcu a miesto, kde sa displej ohýba, je veľmi viditeľné. Používatelia majú taktiež obavy o životnosť skladacích zariadení.

Spoločnosť LG prišla s novým typom fólie, ktorý je cenovo výhodnejší ako existujúce polyimidové fólie a vydrží až 200 tisíc poskladaní. Ďalšou výhodou tejto fólie je, že vďaka nej bude záhyb na displeji menej viditeľný. O téme informoval portál The Verge.

LG nová fólia pre ohybné displeje
Foto: TheVerge.com

LG použilo pri vývoji špeciálny materiál

Spoločnosť LG tajomstvo novej technológie neprezradila. Uviedla len, že ide o „nový materiál“, ktorý používa na potiahnutie oboch strán plastovej fólie – presnejšie PET fólie. Tú následne aplikuje na skladaciu obrazovku, vďaka čomu sa pri ohýbaní nepoškodí.

LG Wing
LG Wing | Foto: GSMArena


{{shop_name}} od {{product_price}}

Okrem použitia v skladacích smartfónoch vidí spoločnosť potenciál aj v použití pre tablety a notebooky. Fóliu je taktiež možné aplikovať na obrazovky, ktoré sa vyklápajú smerom von a nie dovnútra, ako sme mohli vidieť napríklad na zariadeniach Samsung Galaxy Z Fold, Z Flip alebo Motorola Razr. Spoločnosť plánuje sériovú výrobu novej fólie spustiť v roku 2022. Varuje však, že produkt bude k dispozícií najskôr v roku 2023.

Náš tip
Samsung ukázal prototyp Galaxy Fold s dvojitým prehnutím

13.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+