MojAndroid

Spoločnosť Samsung je v súčasnosti bezpochyby lídrom na trhu skladacích smartfónov. Že nechce nechať nič náhode, potvrdzuje aj koncept skladacieho smartfónu s dvojitým prehnutím, ktorý ukázala na kongrese IMID 2021. Informáciu priniesol portál AndroidAuthority.

Dvojité prehnutie zruší nutnosť externého displeja

Momentálne má juhokórejský gigant na trhu už tretiu generáciu skladacích smartfónov s ohybnými displejmi. Displeje Samsungu Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 sa tradične prehýbajú iba raz v strede tela. V spoločnosti Samsungu už však rozmýšľajú, prečo nemať na smartfóne až dva záhyby?

V Samsungu už dokonca vyrobili funkčný prototyp, ktorý je v súčasnej dobe vystavený na kongrese IMID 2021 (Medzinárodné stretnutie pre informačné displeje). Ako zariadenie vyzerá naživo, si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Video bohužiaľ nezobrazuje, ako sa zariadenie poskladá. Je však zrejmé, že je to dizajn vychádza z existujúcich zariadení Galaxy Z, takže sa dá predstaviť si, ako to funguje. Po zložení zostane ľavá tretina displeja externým displejom, zatiaľ čo zvyšné dve sa skryjú dovnútra.

Narozdiel od Galaxy Z Fold3 tak prototyp nepotrebuje externý displej pre použitie v zloženom stave. Na videu je tiež vidieť ako bude fungovať multitasking One UI pre tento typ zariadenia. Používateľ si bude môcť pohodlne zobraziť tri aplikácie vedľa seba.

Aký bude názov zariadenia a kedy ho Samsung uvedie na trh?

Spoločnosť Samsung nazýva túto skladaciu technológiu “multi-foldable” a tento konkrétny produkt označuje ako Samsung Flex In & Out. Očividne ide len o interný názov, pretože takto zložitý názov by nebol príliš vhodný pre komerčný trh.

Dá sa predpokladať, že reálny názov by opäť odkazoval na sériu Galaxy Z. Otázne je tiež, kedy Samsung uvedie tento typ zariadenia na trh? Pretože prototyp podľa videa nie je ani zďaleka finálnym produktom, tak sa s tým bohužiaľ asi nedá počítať ani na budúci rok.

Náš tip
Akcia: Tieto platené aplikácie si teraz môžete stiahnuť úplne zadarmo
1.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+