MojAndroid

Asistent od Googlu je bez akýchkoľvek pochýb jedným z najlepších virtuálnych asistentov súčasnosti. Možno ho jednoducho prepojiť s mnohými prvkami inteligentnej domácnosti alebo sa ho spýtať na čokoľvek, čo vám vzíde na um. Niet teda divu, že sa počet zariadení, ktoré tohto asistenta obsahujú zvyšuje rovnako, ako sa zvyšuje aj počet jeho aktívnych používateľov.

Náš tip
LG G7 bude dostupný s LCD aj AMOLED displejom. Používatelia dostanú na výber

Okrem špeciálnych inteligentných reproduktorov, akými sú napríklad Google Home a Google Home Mini, dokáže Google Asistenta “rozbehať” takmer každý novší Android smartfón. Na telefónoch pritom existuje viacero možností, ako tohto inteligentného pomocníka spustiť. Medzi tieto možnosti patrí napríklad vyslovenie známeho hesla “Okay Google”, ale aj dlhšie podržanie domovského tlačidla. Niektoré zariadenia pritom majú asistenta prepojeného so svojim vstavaným launcherom.

Menšia inšpirácia Samsungom

Spoločnosť LG si však zrejme myslí, že možností na otvorenie Google Asistenta nie je dostatok Podľa všetkého totiž nadchádzajúca vlajková loď tohto kórejského výrobcu, LG G7 ThinQ, bude obsahovať dedikované hardvérové tlačidlo slúžiace na vyvolanie virtuálneho asistenta. Podobne ako na smartfónoch od Samsungu, toto tlačidlo sa má nachádzať na ľavej hrane zariadenia. Podľa všetkého však toto nie je jediná zaujímavosť, ktorú Google Asistent integrovaný do novinky od LG ponúkne.

K dispozícii majú byť totiž špecifické príkazy určené výhradne pre nadchádzajúcu vlajkovú loď tohto výrobcu. Na teraz však, bohužiaľ, nie je celkom jasné, o aké príkazy pôjde. Dozvieme sa to však už 2. mája, kedy má byť smartfón LG G7 ThinQ oficiálne predstavený. Samotný výrobca prikladá tomuto dátumu veľkú dôležitosť, keďže pôjde o prvé vlajkové zariadenie od ohlásenia zmeny jeho obchodnej stratégie.

25.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+