MojAndroid

Potenciálny zákazník dostane tentokrát na výber. Nový vlajkový model LG G7 bude v ponuke na predaj s dvoma verziami obrazovky. A to LCD alebo AMOLED. Okrem displeja sa očakáva, že telefóny budú rovnaké a taktiež je pravdepodobné, že modely s LCD displejom budú tvoriť väčšiu časť celkového počtu zariadení.

Náš tip
LG G7 príde pravdepodobne v priebehu mája. Poznáme niektoré špecifikácie

Spoločnosť LG ponúkla AMOLED displej už v minuloročnom smartfóne V30 a aj nedávno predstavenom V30S ThinQ. Očakávalo sa však, že do ďalšieho modelu pôjde displej novej technológie MLCD+. MLCD+ je pomerne nová technológia, ktorá je schopná dosiahnuť 800-nitový jas a je energeticky efektívnejšia ako tradičné IPS LCD panely kedže má o 35% nižšiu spotrebu energie.

Bude voľba výberu typu displeja pre vás zaujímavá?

LG sa od začiatku roka pokúša zmeniť svoju stratégiu. Jednou z nich je plán spoločnosti zachovať už existujúce modely telefónov vydaním rôznych verzií toho istého modelu. Túto stratégiu bolo prvýkrát vidieť s LG V30S ThinQ, ktorý má oproti V30 viac o 2GB pamäte RAM a veľkosť interného úložiska sa zvýšila zo 64GB na 128GB. Ďalší telefón s dvoma prevedeniami displeja LCD či OLED vyzerá byť variáciou tejto stratégie.

LG G7

Konceptom dvoch mierne odlišných modelov môže spoločnosť LG zistiť pri ďalšom plánovaní ktorý model je u používateľov viac obľúbený. Kto chce výhody AMOLED displeja a nevadí mu vyššia cena zrejme siahne po modeli s OLED displejom. Ostatní môžu ísť do verzie s LCD displejom.

Náš tip
LG G7 bude tiež obsahovať výrez v displeji

Očakáva sa, že LG G7 bude v bude v predaji od mája. No zatiaľ nie sú žiadne podrobnosti o tom, či budú obe verzie telefónu uvoľnené súčasne, alebo samostatne. Táto stratégia jedného telefónu s dvomi rôznymi typmi displeja je trochu prekvapivá, no bude zaujímavé vidieť, ako spotrebitelia reagujú na ďalšiu voľbu.

Výrobcovia telefónov vyrábajú už niekoľko rokov ten istý model telefónu s rozdielmi v pamäti RAM, internej pamäti a veľkosti obrazovky. Uvidíme či možnosť nechať spotrebiteľov vybrať si z dvoch rôznych typov displejov bude rovnako populárne rozhodnutie.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Edds

  AMOLED urcite pouzivat nebude. Na to ma Samsung ochrannu znamku a LG svoje panely tak nazvat nemoze. Ked bude pouzivat OLED technologiu, tak to bude s ich nazvom P-OLED.

  • Slavo Dzuricko

   Samsung má ochrannú známku na názov “Super AMOLED”.. Zatiaľ nepoznáme presný typ panelu, ktorý LG použije, máte však pravdu, že po vzore starších modelov by sa mohol volať aj P-OLED.

   • Meno Netreba

    slavo mylis sa samsung ma amoled a super amoled…do s5 boli len amoledy a potom dali super amoled…

    • Adam Firda

     Samsung používal označenie Super Amoled už pri S1ke

     • darko kmet

      no velmi nemohol kedze s1 nemala este superamoled. aby som to skonkretizoval. Amoled je cisto tegnologia displeja a superamoled je displej plus digitizer v jednom kuse

+