MojAndroid

Potenciálny zákazník dostane tentokrát na výber. Nový vlajkový model LG G7 bude v ponuke na predaj s dvoma verziami obrazovky. A to LCD alebo AMOLED. Okrem displeja sa očakáva, že telefóny budú rovnaké a taktiež je pravdepodobné, že modely s LCD displejom budú tvoriť väčšiu časť celkového počtu zariadení.

Náš tip
LG G7 príde pravdepodobne v priebehu mája. Poznáme niektoré špecifikácie

Spoločnosť LG ponúkla AMOLED displej už v minuloročnom smartfóne V30 a aj nedávno predstavenom V30S ThinQ. Očakávalo sa však, že do ďalšieho modelu pôjde displej novej technológie MLCD+. MLCD+ je pomerne nová technológia, ktorá je schopná dosiahnuť 800-nitový jas a je energeticky efektívnejšia ako tradičné IPS LCD panely kedže má o 35% nižšiu spotrebu energie.

Bude voľba výberu typu displeja pre vás zaujímavá?

LG sa od začiatku roka pokúša zmeniť svoju stratégiu. Jednou z nich je plán spoločnosti zachovať už existujúce modely telefónov vydaním rôznych verzií toho istého modelu. Túto stratégiu bolo prvýkrát vidieť s LG V30S ThinQ, ktorý má oproti V30 viac o 2GB pamäte RAM a veľkosť interného úložiska sa zvýšila zo 64GB na 128GB. Ďalší telefón s dvoma prevedeniami displeja LCD či OLED vyzerá byť variáciou tejto stratégie.

LG G7

Konceptom dvoch mierne odlišných modelov môže spoločnosť LG zistiť pri ďalšom plánovaní ktorý model je u používateľov viac obľúbený. Kto chce výhody AMOLED displeja a nevadí mu vyššia cena zrejme siahne po modeli s OLED displejom. Ostatní môžu ísť do verzie s LCD displejom.

Náš tip
LG G7 bude tiež obsahovať výrez v displeji

Očakáva sa, že LG G7 bude v bude v predaji od mája. No zatiaľ nie sú žiadne podrobnosti o tom, či budú obe verzie telefónu uvoľnené súčasne, alebo samostatne. Táto stratégia jedného telefónu s dvomi rôznymi typmi displeja je trochu prekvapivá, no bude zaujímavé vidieť, ako spotrebitelia reagujú na ďalšiu voľbu.

Výrobcovia telefónov vyrábajú už niekoľko rokov ten istý model telefónu s rozdielmi v pamäti RAM, internej pamäti a veľkosti obrazovky. Uvidíme či možnosť nechať spotrebiteľov vybrať si z dvoch rôznych typov displejov bude rovnako populárne rozhodnutie.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+