MojAndroid

Tablety sa už vytrácajú z trendov. Mnohí z nás využívajú smartfón a nejaký notebook. Tablety sa zväčša kupujú deťom na sledovanie videí či hranie hier. Mobilný telefón je pre nich ešte nepotrebný, tak rodičia radšej zainvestujú do tabletu. Ten pritom nemusí byť ani drahý. Nižšia až stredná trieda tabletov nie je tak zaujímavá, ako môže byť napríklad nižšia až stredná trieda smartfónov. Čo by ale mohol ponúknuť drahý tablet? Lenovo Tab P11 Pro jednoznačne patrí k tým hodnotnejším, no dokáže túto hodnotu preniesť aj do praxe?

Operačný systém Android 10
Displej 11,5 palca, Quad HD+ (1600 x 2560 pixelov), OLED, pomer strán 16:10, 60 Hz, HDR10, Dolby Vision, maximálny jas 500 nitov, hustota 263 pixelov na palec
Procesor Qualcomm Snapdragon 730G (8 nm)
Operačná pamäť 6 GB
Ukladací priestor 128 GB, možnosť rozšírenia o microSD kartu
Fotoaparáty Primárny 13 MP, ultra širokouhlý 5 MP, predný “selfie” snímač 8 MP
Batéria a nabíjanie 8 600 mAh Li-Polymer, podpora pre 20 W nabíjanie (nabíjačka v balení)
Konektivita 4G LTE (slot pre nanoSIM), USB-C, Bluetooth 5.0, dvojpásmová WiFi, GPS, A-GPS, GLONASS, BDS
Cena Približne 639 €

Časti recenzie:

Balenie a príslušenstvo: Nabíjačka, puzdro, klávesnica aj pero!

Hneď na úvod recenzie by som začal príslušenstvom, ktoré Lenovo pribalilo do balenia. Je super, keď je tablet možné využiť aj ako malý notebook. Napomôcť tomu môže kvalitná klávesnica. Tú je navyše možné pripojiť veľmi jednoducho a spoľahlivo magnetickým spojom. Na spodnej časti tabletu drží fakt pevne a je potrebné vynaložiť určitú silu na to, aby sa vám ju podarilo odpojiť. Nejde na druhú stranu ale ani o nič ťažké na pravidelné vykonávanie.

Lenovo Tab P11 Pro
Foto: Redakcia

Magneticky pripevnený je aj ochranný kryt na zadnú stranu. Ten má látkovú textúru a zaistí pohodlné používanie tabletu bez toho, aby sa vám vyšmykoval z rúk. Je navyše aj nenápadne okrášlený logom značky Lenovo, čo navyše podľa môjho názoru dodáva zariadeniu na elegancii. Dolná časť tohto puzdra je ohybná, vďaka čomu je pomocou neho možné zariadiť, aby tablet vedel stáť na rovnom povrchu.

Klávesnica s touchpadom umožňujú desktopové využitie

S takýmto praktickým a štýlovým stojanom si môžete po pripojení klávesnice z Lenovo Tab P11 Pro urobiť mini notebook. Za zmienku stojí aj pribalená nabíjačka spolu s nabíjacím a dátovým káblom. Obidva prvky sú v čiernom farebnom prevedení. Nabíjací adaptér má výkon 20 W. Nakoniec v balení nájdeme aj stylus, ktorý je celkom záhadný. Na svojom tele má dve tlačidlá, ktoré však nerobia nič. Skúšal som hľadať aj rôzne nastavenia k tomuto peru, no nič som nenašiel.

Aplikácie, pracujúce s týmto stylusom, reagujú na tri úrovne tlaku, čo rozhodne nie je najviac. Možno som pero používal zlým spôsobom, no myslím si, že ide iba o štýlovú pomôcku k tabletu. Písať sa pomocou neho dá veľmi pohodlne, za čo som ochotný dať plusové body. Stylus prichádza aj so zaujímavým držiakom, ktorý je možné niekde nalepiť. Viac by ma potešilo, keby sa dal magneticky pripojiť k samotnej konštrukcii tabletu. Mimochodom, pero vyzerá ako kompletne čierna ceruzka okrášlená o logo spoločnosti Lenovo v hornej časti.

Konštrukcia a dizajn: Pomerne nízka hmotnosť aj napriek hliníkovému spracovaniu

Lenovo Tab P11 Pro je rozmerné zariadenie. Jeho obrazovka má 11,5-palcovú uhlopriečku, čo naznačuje, že pôjde o jeden z tých väčších tabletov. Aj napriek tomu si tento model značky Lenovo ponecháva vcelku príjemnú hmotnosť 485 gramov. Nevravím, že takmer pol kilogramu je málo, no na moje prekvapenie sa počas sledovania videí, seriálov či filmov drží v ruke veľmi pohodlne.

Rozmery tabletu Lenovo Tab P11 Pro činia 264,3 x 171,4 x 5,8 milimetrov. Je až zarážajúce, že toto zariadenie je tenšie ako akýkoľvek bežný aj vlajkový smartfón. Keďže hrúbka je ledva 6 milimetrov, z tabletu vo mne ostal skutočne prémiový pocit. Môže za to aj hliníková konštrukcia, ktorá je vo väčšine prípadov príjemne chladnou na dotyk. Niečo do seba majú aj pomerne úzke rámčeky okolo displeja.

Lenovo Tab P11 Pro
Foto: Redakcia

Samozrejme, išlo by to možno spraviť ešte užšie, no oproti konkurencii je aj toto úspech. Ak budete Lenovo Tab P11 Pro používať vo vodorovnej polohe, v hornom rámčeku je ukrytá dvojica senzorov. Myslím si, že jeden z nich slúži na videohovory a prípadné “selfies” ktoré však nebudú vyzerať najlepšie, zatiaľ čo druhý napomáha k lepšeniu rozpoznávaniu tváre počas odomykania zariadenia.

Na stranách Lenovo Tab P11 Pro sa nachádza štvorica kvalitne hrajúcich reproduktorov v podaní JBL

Na pravom boku tabletu sa nachádzajú dva reproduktory a USB-C port. Vľavo opäť nájdeme ďalšie dva reproduktory. Všetky hrajú zhodne a máme čo dočinenia so skutočne prepracovaným zvukovým systémom. O nich si niečo povieme v inej časti recenzie. Okrem ďalších reproduktorov sa naľavo nachádza aj slot na microSD kartu a jednu nanoSIM, spolu so zapínacím tlačidlom, v ktorom je integrovaný skener odtlačkov prstov. Hornú hranu okupujú tlačidlá na reguláciu hlasitosti a dvojica mikrofónov.

Na spodku potom nájdeme prvky, slúžiace na pripojenie tabletu ku klávesnici. Pripájanie prebieha magnetickým spojením. Zadná strana je veľmi pekná. Horná tretina má iný odtieň sivej farby a nachádza sa na nej modul s dvoma fotoaparátmi, LED blesk, logo značky Lenovo a všetky potrebné anténové predely. Spodné dve tretiny majú na sebe logá “Sound by JBL” a “Dolby Vision Atmos”.

Klávesnica: Je jednou z podarenejších a disponuje vlastným touchpadom

Klávesnica, obsiahnutá v balení tabletu Lenovo Tab P11 Pro je skvelá, no určite nemá napríklad na tie, ktoré si môžete dokúpiť k iPadom od amerického giganta Apple. Farebné ladí s tabletom a spodnou stranou k pribalenému, textilovému magnetickému obalu. K tabletu sa pripája magneticky a pomocou štyroch pinov. Vyhotovená je pravdepodobne z plastu, no vôbec nevyzerá lacno, práve naopak.

Vyzerá prémiovo, no písanie preferujem radšej na svojom laptope. Určite sa na nej píše lepšie, ako je tomu v prípade mnohých lacnejších tabletov, no určite to nie je ten pravý zážitok. Horný riadok kláves začína trojicou navigačných tlačidiel z operačného systému Android. Nasledujú tlačidlá na reguláciu hlasitosti, tlačidlo na zapnutie režimu plnej obrazovky, reguláciu jasu displeja, vytvorenie snímky obrazovky, na zamknutie zariadenia a na zapnutie diktovania. Poslednou klávesou v tomto riadku je Delete.

Lenovo Tab P11 Pro
Foto: Redakcia

Ostatné klávesy sú už typické pre zariadenia s operačným systémom Windows. Jednotlivé klávesy vysoký zdvih nemajú, no je aj napriek tomu dostatočný a prirovnal by som ho k Macbooku z radu M1. V žiadnom prípade sa však na tejto klávesnici nepíše rovnako pohodlne. V tomto smere sa nedá s Magic Keyboard ani porovnať. Nie vždy máte plnú istotu, či ste danú klávesu stlačili, alebo nie.

Touchpad dokáže byť počas písania na klávesnici otravný

Plusové body ale dávam za nízku hlučnosť počas písania. Vaše okolie vás nebude skoro vôbec počuť. Zo začiatku mal systém prednastavenú českú klávesnicu, a preto som musel prejsť do nastavenie fyzickej klávesnice a jej rozloženie prepnúť na slovenské. Na Lenovo Tab P11 Pro som sa snažil písať aj články a recenziu, no po pár minútach som to vzdal z dôvodu, že som sa často nechcene dotýkal touchpadu a kurzor mi mnou písaný text premiestnil do úplne iného riadku a mal som v tom potom neskutočný chaos.

Veľmi by ma potešilo, keby sa počas písania na klávesnici tento touchpad vedel sám deaktivovať, respektíve dokázal zmenšiť svoju citlivosť na minimum. Touchpad je mimochodom ako z lacnejších či starších notebookov. Používať sa dá, no keď si raz zvyknete na touchpad z Macbooku, neviete si zvyknúť na iný. Počas svojho používania som zvolil Bluetooth myš ako pohodlnejšiu náhradu.

Displej: Veľká uhlopriečka napomáha k skvelému zážitku z používania

Prednej strane Lenovo Tab P11 Pro dominuje 11,5-palcový displej s rozlíšením 1600 x 2560, ktoré nám dáva finálny pomer strán 16:10. Obrazovka je typu OLED a podporuje HDR10 či Dolby Vision. Maximálny jas činí 500 nitov, čo nie je vôbec zlé na používanie vo vnútri. Problém by však nemal ani v exteriéri. Ako je to už pre OLED panely zvykom, nechýbajú mu pestré farby, perfektné zobrazenie čiernej a vynikajúce pozorovacie uhly.

Lenovo Tab P11 Pro
Foto: Redakcia

Celkový pomer zobrazovača ku prednej strane tabletu činí nie zlých 84,6 percent. Hustota pixelov sa pritom zastavila na hodnote 263 pixelov na palec. Obnovovacia frekvencia činí obyčajných 60 Hz, no na prácu na tablete je to v poriadku. Každopádne, viac ako 90 Hz by rozhodne potešilo. Na druhú stranu sa však vďaka nižšej obnovovacej frekvencii dočkáme lepšej výdrži batérie na jedno nabitie.

Multimédiá: Tablet Lenovo Tab P11 Pro je na ne priam stvorený a zaručí skvelý zážitok

Niet pochýb o tom, že tablety sú multimediálne prístroje. Pomocou nich si pohodlne pozriete videá, seriály či filmy. Väčšinu moderných modelov nezaskočia ani hry. Lenovo Tab P11 Pro k tomu všetkému pridáva skutočne veľkú obrazovku a štvoricu reproduktorov. Na stranách tabletu sú umiestnené po dvojiciach. Hrajú skutočne dobre a hlavne nahlas. Nechýba im ani časť basovej zložky a menšiu miestnosť vedia kvalitne ozvučiť vzhľadom na to, že ide o tablet o hrúbke 5,8 milimetrov.

Výkon a pamäť: Slabší procesor, avšak dostatok výkonu

O pohon zariadenia sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 730G, ktorý je vyrábaný 8 nm technológiou. Sekundujú mu 4 GB až 6 GB operačnej pamäte, pričom ja som mal na test edíciu so 6 GB RAM. Interné úložisko na používateľské dáta má v obidvoch prípadoch 128 GB, čo je úplne postačujúca hodnota aj vzhľadom na to, že Lenovo Tab P11 Pro podporuje rozšírenie vnútorného úložiska pomocou microSD karty.

Lenovo Tab P11 Pro AnTuTu Benchmark
Výsledok v aplikácii AnTuTu Benchmark | Foto: Redakcia

Na hranie hier tablet síce vhodný je, no pre dokonalejší zážitok by bola potrebná implementácia výkonnejšieho čipsetu. Graficky menej náročné hry sa mi hrali úplne v pohode a na nič som si nesťažoval. Problém nie je ani počas multitaskingu so zapnutými viacerými aplikáciami v mnoho oknách v samotnom operačnom systéme.

Operačný systém: Prispôsobený aj na prácu ako na počítači

Operačný systém má toho veľa spoločného s čistým Androidom. Nenáročná grafická nadstavba, nachádzajúca sa nad starším Androidom 10, vyzerá vskutku dobre a najviac poteší možnosť zmeny používateľského prostredia na desktopové prevedenie. To sa mimochodom aktivuje aj automaticky po pripojení klávesnice k tabletu. Nepríjemnou správou je samotná verzia Androidu, ktorá by podľa môjho názoru už dávno mala byť aktualizovaná na Android 11.

Lenovo Tab P11 Pro
Foto: Redakcia

Operačný systém v klasickom režime sa takmer vôbec nelíši od ostatných softvérov, prispôsobených pre tablety či smartfóny. Máme tu zopár predinštalovaných aplikácií, ktoré je možné deaktivovať a niektoré z nich aj odinštalovať. Reč je o Bamboo Paper, určenej na kreslenie, Bing wallpapers, Google aplikácie, Microsoft Office, Microsoft OneNote, Cortana, Amazon Music, Kids Space, Netflix, Príručka, Squid (opäť apka na kreslenie) a Dolby Atmos na úpravu a vylepšenie zvukového výstupu. Pochybujem, že budete využívať každú a jednu z nich, no napríklad tie na kreslenie si niekedy otvoríte určite.

Možno ich budete využívať denne na zapisovanie poznámok či jednoduché kreslenie. Pokiaľ ide o pracovný režim, ten klasické “tabletové” prostredie premení na desktop. Aplikácie sa po novom budú otvárať v oknách, v spodnej časti prostredia sa objaví typická lišta s minimalizovanými programami a jednotlivé apky môžete zapnúť aj do režimu na celú obrazovku.

Lenovo Tab P11 Pro
Foto: Redakcia

Touchpadom môžete ovládať kurzor, no preferoval som interakcie pomocou Bluetooth myši, alebo prostredníctvom prostých dotykov na displej. Asi nie som zvyknutý na takéto touchpady, vám môže prísť úplne v poriadku, no aj tak si myslím, že navigácia je o čosi zložitejšia. Lenovo Tab P11 Pro sa mi používal v pracovnom režime veľmi dobre, no napríklad počas písania textu vo WordPresse cez webový prehliadač Google Chrome som mal problémy so scrollovaním.

Lenovo Tab P11 Pro wordpress
Desktopový režim – práca vo WordPresse | Foto: Redakcia

Systém jednoducho nevedel, či mám kurzor v textovom editore, alebo na celej stránke a dočkal som sa tak nepríjemných momentov, kedy som musel posúvať celý text opätovne na pozíciu, kde sa práve nachádzam. Riešením je scrollovanie stránok na dotykovej obrazovke, no ide o menšie obmedzovanie sa.

Fotoaparáty: Pomocou Lenovo Tab P11 Pro síce fotografovať nebudete, no ponúkne základnú a dostatočnú výbavu

Fotografie, robené primárnym 13 MP snímačom obstoja. Vzhľadom na to, že ide o tablet, dočkal som sa viac než dobrých výsledkov. Tento fotoaparát by som prirovnal k nižšej strednej triede smartfónov. Určite neočakávajte zázraky, no ak bude potrebné rýchlo niečo odfotografovať, Lenovo Tab P11 Pro vás určite nesklame.

Lenovo Tab P11 Pro
Foto: Redakcia

Za horších svetelných podmienok budú snímky podstatne horšie a takmer nepoužiteľné. Objektív sa vyznačuje schopnosťou automatického zaostrovania. Sekunduje mu 5 MP utlra širokouhlý fotoaparát, ktorý nerobí dobré fotky, no to som od neho koniec koncov ani neočakával. Zábery sú ale skutočne širokouhlé, takže svoj účel viac menej spĺňa. Video je možné nahrávať maximálne v 1080p pri snímkovej frekvencii 30 fps. Na prednej strane sa nachádza svojica senzorov. Jeden z nich má rozlíšenie 8 MP a do záberu sa zmestí aj viacej osôb. Kvalitou postačuje na videohovory a občasné “selfies” za predpokladu, že okolité osvetlenie je dostatočné. Druhý senzor pomáha k odomykaniu tvárou.

Testovacie fotografie:

Video, nahrávané primárnym snímačom:

Video, nahrávané ultra širokouhlým snímačom:

Odomykanie: Skenovanie tváre, ktoré funguje aj v tme

Na ľavom boku tabletu je v zapínacom tlačidle integrovaný skener odtlačkov prstov, ktorý si už štandardne vie zapamätať päť prstov. Funguje rýchlo, no občas sa stane, že prst nebude rozpoznaný. Keď som ten istý prst uložil druhýkrát, odomykanie už prebiehalo o čosi spoľahlivejšie. Najväčším prekvapením je pre mňa skenovanie tváre. Tomu napomáha dvojica senzorov, ukrytých na prednej strane zariadenia.

Funguje prekvapivo dobre aj v tme, no mám pocit, že musíte sa pozerať priamo na tablet. V porovnaní s Face ID od Apple nejde o nič prelomové, no vás rozpozná aj z boku, no taktiež Lenovo Tab P11 Pro rozhodne neskalme a na sken tváre počas odomykania si už viacerí akosi zvykajú aj napriek tomu, že nemusí ísť o najbezpečnejšiu formu zabezpečenia.

Konektivita: Do Lenovo Tab P11 Pro vložíte aj SIM kartu, no telefonovať možné nie je

Hneď ako som zistil, že Lenovo Tab P11 Pro umožňuje vloženie SIM karty, bol som zvedavý, či bude možné pomocou tabletu vykonávať aj telefónne hovory. Nakoniec som samozrejme zistil, že SIM by sa využila iba na pripojenie k mobilnej dátovej sieti. To fungovalo v poriadku a pripojil som sa na 4G LTE internet.

Bez problémov funguje dvojpásmová WiFi a Bluetooth 5.0. USB-C konektor slúži nielen na nabíjanie, ale aj na prenos údajov či na pripojenie externých zariadení. Ak sa Lenovo Tab P11 Pro rozhodnete použiť aj na navigáciu, nebude to problém, pretože podporuje lokalizačné služby, ako GPS, A-GPS, GLONASS či BDS. Tablet na záver podporuje rozšírenie úložiska o microSD kartu.

Batéria: Akumulátor s vysokou kapacitou zaručí výbornú výdrž na jedno nabitie

Výdrž batérie je pravdepodobne tou tým najlepším prvkom, ktorým sa môže Lenovo Tab P11 Pro pochváliť. Pod kapotou je integrovaný až 8600 mAh akumulátor, ktorý sa nabíja pribaleným adaptérom o výkone 20 W. Logicky sa tak tablet bude nabíjať hodnú chvíľu, no konečná výdrž rozhodne stojí za to.

Nabíjanie z 0 % na 100 %:

  • 15 minút: 13 %
  • 30 minút: 24 %
  • 45 minút: 42 %
  • 60 minút: 63 %
  • Plné nabitie: 2 hodiny 20 minút

Šesť dní som tablet kvôli menšiemu množstvu času na testovanie využíval iba približne hodinu denne a nemusel som ho nabíjať počas tejto doby ani raz. Celkové využitie obrazovky tak bolo 5 hodín a 22 minút, no keď zvážime čas, ktorý bol tablet v režimu spánku, ide o veľmi dobrú hodnotu.

Lenovo Tab P11 Pro batéria
Foto: Redakcia

Dva dni veľmi veľkej záťaže zvládne Lenovo Tab P11 Pro bez problémov. Rátam hranie menej náročných hier, prácu v desktopovom režime a streamovanie online videa vo Full HD rozlíšení. Ide o multimediálnu mašinu s obrovskou batériou. Až sa čudujem, že je tablet tak tenký a ľahký. Možno aj preto sa Lenovo rozhodlo siahnuť po procesore, určenom pre strednú triedu. Energeticky môže byť o čosi menej náročný, v porovnaní s vlajkovými čipsetmi.

Lenovo Tab P11 Pro nabíjanie
Foto: Redakcia

Potešila ma funkcia “Režim ochrany batérie”. Tá udržiava batériu medzi 40 % až 60 % nabitia. Túto super vecičku by som vám odporúčal zapnúť vtedy, ak s tabletom pracujete predovšetkým v jeho desktopovom režime, kedy je zároveň zariadenie pripojené k elektrickej sieti. Umožní to predĺžiť životnosť akumulátora z dlhodobejšieho hľadiska.

Záverečné zhodnotenie: Moderne vyzerajúci tablet schopný aspoň čiastočne nahradiť váš notebook

Lenovo Tab P11 Pro je podľa môjho názoru jeden z podarenejších tabletov. Musím priznať, že lepší tablet som nikdy v ruke nemal, no na druhú stranu mi ich rukami veľa neprešlo. Napriek tomu si však myslím, že má šancu obstáť aj medzi tými najlepšími, vďaka skvelej magnetickej klávesnici, veľkému a kvalitnému displeju, štvorici veľmi dobre hrajúcich reproduktorov a podpore vloženia kombinácie nanoSIM a microSD karty.

Lenovo Tab P11 Pro
Lenovo Tab P11 Pro | Foto: Redakcia

Ako som už spomínal, hlavnou prednosťou bude výdrž integrovanej batérie s mimoriadne nadpriemernou kapacitou 8600 mAh. Je dosť možné, že obdobnú výbavu má v tejto cenovej relácii aj konkurencia, no Lenovo Tab P11 Pro je natoľko sympatickým tabletom, že by som ho nemal problém využívať ako akúsi náhradu za laptop. Nemyslím si ale, že by som vedel nadobro vymeniť notebook za tablet, to určite nie.

Android aplikácie nie sú predsa len natoľko optimalizované, aby bolo ich používanie na tablete s klávesnicou a myšou plnohodnotné. Je Lenovo Tab P11 Pro určený na profesionálnu prácu? Skôr nie, ale opäť, ide o čiastočnú náhradu pre prípady, kedy nebudete mať so sebou svoj prenosný osobný počítač. Ako spoločníka pre konzumáciu multimediálneho obsahu by som ho odporúčal vždy, no ako pomocníka do práce iba niektorým, ktorí si naň skutočne zvyknú. Cena tabletu Lenovo Tab P11 Pro sa pohybuje na úrovni 639 €.

Konkurencia pre tablet Lenovo Tab P11 Pro

Do konkurencie pre Lenovo Tab P11 Pro sme sa rozhodli zaradiť jedného zástupcu z každého sveta najznámejších operačných systémov.

Apple iPad Air 2020

iPad Air 2020 v 64 GB WiFi edícii od amerického giganta Apple je alternatívou k tabletu Lenovo Tab P11 Pro s operačným systémom iOS. Ide o súpera, ktorý je podobný cenou. Opísovať papierové parametre je zrejme zbytočné, keďže v prípade produktov s logom nahrýznutého jabĺčka majú iba malý zmysel.

apple ipad air 2020 vs lenovo tab p11 pro

Dôležité je, že ide o jeden z najlepších kandidátov na kúpu v tejto cenovej kategórii. Lenovo Tab P11 Pro však prináša v balení klávesnicu. V prípade iPadu je potrebné klávesnicu dokupovať a rozhodne nie je najlacnejšia. Za to je ale fakt super a kvalitná.


Samsung Galaxy Tab S7

Ďalším konkurentom je tablet Galaxy Tab S7 z dielne juhokórejskej spoločnosti Samsung. Na prednej strane sa nachádza 11-palcový zobrazovač s Quad HD+ rozlíšením (1600 x 2560 pixelov).

Samsung Galaxy Tab S7 FE titulka
Foto: Samsung

Ide taktiež o veľmi ľahký a tenký tablet. Podporuje SIM kartu, stylus a má displej s vyššou obnovovacou frekvenciou na úrovni hneď 120 Hz. O výko nsa stará Snadpragon 865+, podporujúci 5G. Máme tu aj lepšie pamäťové hodnoty, v závislosti od ceny. Veľa sľubuje aj 8 000 mAh batéria.


Microsoft Surface Go 2

Zástupcom Windows tabletov je v tomto prípade Microsoft Surface Go 2, vďaka podobnej cene. Operačným systémom je samozrejme Windows 10. Pod kapotou sa nachádza procesor Intel Pentium Gold 4425Y a 8 GB operačnej pamäte.

microsoft surface go 2

Úložisko má 128 GB a ide o SSD typ ukladacieho priestoru. Displej má 10,5 palca, rozlíšenie Full HD (1080 x 1920) a hustotu 220 pixelov na palec. Ide o zariadenie podobné notebooku, vďaka pre mnohých najznámejšiemu operačnému systému. Batéria na jedno nabitie má zabezpečiť 10 hodín prevádzky.


23.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+