MojAndroid

Práve včera sme vás informovali o tom, že na ceste k nám je batéria, ktorá by mohla mať až trojnásobne väčšiu výdrž, ako bežné batérie. Ale čo by ste povedali na smartfón, ktorý by mal trojnásobnú kapacitu batérie a bol by ako malá elektráreň?

Mnohí používatelia pri bežnom použití smartfónu nedosiahnu výdrž batérie na jedno nabitie ani 24 hodín, sú však aj výnimky, ktoré dokážu už dnes vydržať aj jeden týždeň.

Novinkou v oblasti smartfónov s „dlhou výdržou batérie“ je smartfón Lenovo P770, ktorý by sa mal objaviť na trhu s batériou s kapacitou patriacou už pomaly tabletom a to až 3500 mAh. Aj keď informácia nie je zatiaľ potvrdená, takýto kúsok z dielne spoločnosti Lenovo by určite potešil, najmä výdržou prevádzky na jedno nabitie.

Aj keď sa objavili prvé fotografie, batéria s podobnou kapacitou by mohla zo smartfónu vytvoriť pomerne ťažké zariadenie, ktoré by mohlo byť naozaj úctyhodnej hrúbky. Navyše, kapacita batérie ešte nemusí zaručovať samotnú dlhú výdrž prevádzky smartfónu, čo ovplyvňuje množstvo ďalších doplnkových faktorov.

Lenovo P770 by sa mal v Číne objaviť za cenu 270 amerických dolárov (210 €) a ani jeho špecifikácie nie sú nepovšimnutia hodné.

Dohady hovoria o dvojjadrovom procesore Mediatek MT6577 s taktom 1,2 GHz, 1 GB RAM, 4,5 palcovom displeji s rozlíšením 960 x 540 bodov, 8 megapixlovom hlavnom fotoaparáte. Softvérom by mal byť Android 4.1 Jelly Bean, ktorý by mal prísť ihneď priamo v zariadení, alebo veľmi rýchlo po uvedení zariadenia na trh.

Zdroj, foto: AndroidAuthority

7.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+