MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – vynikajúca výdrž vždy poteší

Lenovo K6 pokračuje v línii smartfónov spoločnosti Lenovo, ktorá je už tradične známa zariadeniami so skvelou výdržou. Ani si nepamätáme smartfón od Lenova, ktorý by nemal nadpriemerne dobrú výdrž na batériu a rovnako to je aj v prípade tejto novinky. K6 ponúka 3000 mAh akumulátor, ktorý je v kombinácii s extrémne šetrným procesorom Snapdragon 430 dokonalou kombináciou pre dlhú výdrž na jedno nabitie.

To znamená minimálne jeden deň extrémne aktívneho používania s obrazovkou zapnutou v priebehu štyroch aj piatich hodín. Ak budete s telefónom narábať šetrnejšie, dostanete sa na úroveň dvoch dní na jedno nabitie pri obrazovke zapnutej 4 hodiny. To sú skutočne skvelé hodnoty a pre väčšinu používateľov budú viac než dostatočné. Navyše, telefón je cielený na skupinu ľudí, ktorá netrávi celé dni surfovaním po internete či sociálnych sieťach. Tých poteší výborná výdrž v pohotovostnom režime, vďaka čomu bude v extrémnych prípadoch možné telefón používať aj 3 – 4 dni pri ustavičnom pripojení k internetu a ešte dlhšie pri využívaní iba tých najzákladnejších funkcií.

Lenovo K6 – záverečné hodnotenie

Línia dostupných smartfónov je pre spoločnosť Lenovo veľmi dôležitá. Hoci v minulosti ponúkal výrobca niekoľko skutočne atraktívnych modelov aj vo vyšších kategóriách, dnes už do tohto segmentu sústredí skôr smartfóny značky Moto. Používatelia sú ale zvyknutí na vynikajúci pomer ceny a výkonu, a to ponúka Lenovo so svojim smartfónom Lenovo K6. Ten je v tejto cenovej kategórii jedným z najlepších. Pochváliť môžeme peknú kovovú konštrukciu, slušný displej a vynikajúcu výdrž batérie. V niektorých prípadoch poteší aj fotoaparát a na škodu nie je ani skener odtlačkov prstov. Telefón má výkonu tiež dostatok, aj keď v tomto smere neprekonal naše očakávania. Celkovo ale ide o vynikajúco vyvážené zariadenie a ak hľadáte smartfón v obľúbenej cenovej kategórii okolo 200 EUR, Lenovo K6 je jednou z najlepších dostupných možností.

Plusy

+ Konštrukcia

+ Výdrž batérie

+ Minimum bloatware

Mínusy

– Nepodsvietené tlačidlá

– Slabší fotoaparát v horších podmienkach

– Slabší procesor, iba 2 GB RAM

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+