MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita – všetko podstatné

Lenovo K6 Note je tak, ako drvivá väčšina nových smartfónov, dokonale pripravený na všetky dôležité druhy pripojenia. Chýba tu iba NFC, čo je častý nástroj výrobcov ako ušetriť pár drobných pri konštrukcii dostupnejšieho zariadenia. Nenájdeme tu tie najexkluzívnejšie senzory, ako napríklad IR port, no všetko dôležité tu je prítomné.

lenovo-k6-12_vysledok

Samozrejmosťou je pripojenie k 2G, 3G a aj 4G sieťam. Telefón ponúka možnosť dual-SIM, pričom v oboch prípadoch ide o moderné nanoSIM karty. Slot na druhú SIM kartu je v prípade potreby možné použiť aj na microSD kartu. To síce nie je tak dobré riešenie, akým by bol samostatný slot na microSD spolu s dvomi slotmi na SIM karty, no ide aspoň o nejakú možnosť rozšíriť pamäť telefónu, čo dnes nie je úplnou samozrejmosťou. Tou je ale pripojenie k Wi-Fi 802.11 b/g/n, čo znamená, že tu chýba dual-band pripojenie. Nechýba ale Bluetooth v4.1 a samozrejmosťou je aj GPS či FM Rádio.

Všetky ponúknuté formy pripojenia fungovali bez akýchkoľvek problémov. Nezmenila sa ani spoľahlivosť používania dvoch SIM kariet súčasne, čo je oblasť, v ktorej Lenovo už dlhodobo exceluje. Kvalita Wi-Fi aj mobilného signálu bola počas celého testovania na vysokej úrovni a nezaregistrovali sme žiadne zaváhania ani výpadky. Bezproblémové a čisté boli aj hlasové telefonáty, takže po stránke konektivity nemáme telefónu absolútne čo vytknúť.

Fotoaparát – plní svoj účel

Lenovo K6 ponúka 13 MP hlavný fotoaparát s LED bleskom a 8 MP prednú kameru. Obe kamery spadajú do priemeru až jemného nadpriemeru v tejto cenovej kategórii a ponúkajú presne to, čo by ste od nich mohli očakávať. Dobrou správou ale je, že fotoaparát na K6 je schopný spraviť skutočne pekné fotografie plné detailov a farieb, no k tomu budete potrebovať aj správne svetelné podmienky.

lenovo-k6-11_vysledok

Ak ich dosiahnete, môžete sa tešiť na pomerne ostré fotografie s dobre vyváženými farbami. Automatický režim funguje spoľahlivo a ak by vám nestačil, môžete si zvoliť aj mnohé ďalšie, no profesionálny režim s manuálnymi nastaveniami tu nehľadajte. Fotografovanie aj zaostrovanie je rýchle, pomalšie funguje iba režim HDR či nočný režim, kedy zhotovenie snímky trvá približne 2 – 3 sekundy, počas ktorých od vás telefón vyžaduje pevnú ruku. Aj keď nepatríte medzi používateľov s najmenej sa trasúcimi rukami, môžete sa tešiť na pomerne stabilné výsledky.

Ako to už býva zvykom, zhoršené svetelné podmienky sa okamžite prejavia na výsledku. Či fotíte skoro ráno alebo neskôr poobede, menej svetla sa prejaví na nižšej úrovni detailov, vyššej úrovni šumu a niekedy aj rozmazaných fotografiách. Stretli sme sa aj so zle vyváženou expozíciou, keď v snahe zosvetliť tmavšie objekty na fotografií boli úplne prepálené svetlejšie časti. Celkovo ale ide o univerzálne schopný fotoaparát, vhodný na fotky pre sociálne siete a k bežnej komunikácii. Ak by ste ale chceli úplne nahradiť schopnejší kompaktný fotoaparát, zrejme by ste tu úplne nepochodili. Na druhej strane, to sa od 200-eurového telefónu ani neočakáva.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+