MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej – štandard strednej triedy

Bez problémov môžeme skonštatovať, že displej na Lenovo K6 do bodky naplnil naše očakávania. Ide o 5“ Full HD IPS panel, takže sa môžete tešiť na skvelú úroveň detailov. Prítomné sú aj všetky výhody, ktoré so sebou tradične nesie technológia IPS. To znamená skvelé pozorovacie uhly, slušnú reprodukciu farieb a aj pomerne vysokú úroveň jasu. Zdalo sa nám, že celkový zážitok trochu kazí sklo na prednej strane zariadenia. To bolo často extrémne zašpinené od odtlačkov prstov a iných nečistôt a tiež spôsoboval pomerne vysokú úroveň odlesku.

lenovo-k6-15_vysledok

Displej tak naplnil predpoklady, no nijako extra nevytŕča z radu. Bežným používateľom ponúkne dostatok detailov aj úroveň jasu a reprodukciu farieb. Trochu nám robilo problémy nastavenie automatického jasu, ktoré volilo pre nás príliš nízke hodnoty jasu. Inak sme ale boli s displejom spokojní.

Výkon a pamäť – všetkého tak akurát

Lenovo K6 je ideálnym stelesnením zariadenia, ktoré neponúka viac ako budete potrebovať. To znamená, že vám umožní robiť všetky úkony, na ktoré ste zvyknutí, no niečo možno bude trvať o zlomok sekundy dlhšie ako pri vlajkových lodiach. Väčšina používateľov si ale rozdiel možno ani nevšimne.

Lenovo K6 ponúka nový procesor Snapdragon 430 s ôsmymi jadrami s taktom 1,4 GHz. Sekunduje mu RAM s kapacitou 2 GB a vnútorná pamäť má kapacitu 16/32 GB. My sme mali na testovanie model so 16 GB vnútornou pamäťou, no obe pamäťové verziu podporujú microSD pamäťové karty s kapacitou až do 256 GB. Vďaka tomu sa nemusíte obávať toho, že fotografie a podobné súbory rýchlo zaplnia vstavanú pamäť vášho zariadenia – jednoducho ich môžete ukladať na kartu.

Telefón je pri každodennom používaný svižný a plynulý. Otváranie náročnejších aplikácií či spúšťanie modernejších hier ale môže trvať o poznanie dlhšie ako na výkonnejších zariadeniach. To je ale iba jeden z málo scenárov, kde Lenovo K6 zaváha. Tiež by sme ocenili aspoň 3 GB RAM. Pri moderných aplikáciách 2 GB stačia iba na niekoľko titulov spustených na pozadí a keďže telefón skutočne nedisponuje extrémne výkonným procesorom, opätovné spúšťanie aplikácií môže výrazne predĺžiť prácu s nimi.

Dobrou správou ale je, že telefón sa nezasekáva a ani výrazne nespomaľuje. Jednoducho ponúka obmedzené množstvo výkonu, ktoré ale stačí na väčšinu operácií. Lenovo K6 je totiž zariadenie určené pre menej náročných používateľov, čomu zodpovedá aj cena. Očakáva sa, že bežný majiteľ tohto zariadenia ho bude používať na bežnú komunikáciu, prezeranie sociálnych sietí a internetových stránok a občasné hranie menej až stredne náročných hier. Všetky tieto úkony telefón zvládne na výbornú a vôbec sa pri nich ani nezapotí. Svoj účel tak K6 napĺňa dokonale.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.11.2016
 • Mastif

  Kamos v servise len tolko povedal;

  Za poslednych 12 dni 9 kusov vibe k5 a vsetky zamrznute po nezdarenej aktualizacii alebo chybove hlasky.
  V tom lepsom pripade stiahnete OTA aktualizaciu,v polke sa sekne a hodi do recovery.
  Alebo oficialny servis,Brno Britex cakacka zhruba 2-3 tyz.

 • Koky

  Čo vlastne recenzujete Lenovo K6, alebo K5:
  “Lenovo K5 tak rozhodne nie je škaredé zariadenie….”

 • Tomas Žak

  este mi niekto povedzte ako tam narvem druhu sim kartu

+