MojAndroid

Google Glass nie sú jediným nositeľným príslušenstvom, z ktorého vám možno padla sánka. Svoje produkty tohto typu vyvíjajú aj ďalšie spoločnosti ako napríklad Samsung či Lenovo. Druhá z menovaných spoločností predstavila novinku s názvom Lenovo C1 – inteligentné okuliare s nápadito-podobným dizajnom ako Google Glass. A v čom je toto zariadenie odlišné? Batériu nenosíte za uchom, ale na krku. Lenovo sa pri výrobe tohto zariadenia zameralo na každodenné aktivity a pomocou okuliarov môžete napríklad spustiť čistič vzduchu vo vašej domácnosti. Dôvodom na vznik tohto zariadenia bolo tvrdenie, že “podobné veci sú dnes veľmi populárne a nie je správne, aby to robila iba jedna spoločnosť (rozumej Google, pozn. redakcie)”.

lenovo-c1

Aby toho nebolo málo, Lenovo predstavilo aj ďalšie inteligentné okuliare s označením M100. Zariadenie vzniklo v spolupráci so spoločnosťou Vuzix a ponúka procesor OMAP4460 s 1 GHz frekvenciou, 1 GB RAM, 4 GB vnútornej pamäte, slot na microSD a Android 4.0.4. Jeho cena je približne $1300, čo je o 200 dolárov menej ako Google Glass. Cieľom tohto produktu bude zasiahnuť masový dopyt po zariadeniach tohto typu a Lenovo chce staviť aj na módu a zapracovanie inteligentných zariadení do každodennej módy. Čo sa mňa týka, nosiť batériu okolo krku nie je práve “môj štýl”, no možno sa nájde nejaký extrémista, ktorému sa to bude páčiť.

Zdroj: PhoneArena

28.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+