MojAndroid

Na internete sa v poslednom čase začali šíriť informácie o tom, že Samsung pripravuje nový skladací smartfón. Najdôležitejšou informáciou bolo to, že by mal byť až mimoriadne cenovo dostupný, niekde na úrovni aktuálnej strednej triedy. To sa však nakoniec nekoná.

Výrobca sa oficiálne vyjadril k tejto téme a uvádza, že nič podobné nie je v plánoch:

“Neplánujeme vyrobiť skladacie smartfóny s cenovoku strednej triedy a najnovšie dohady sú neopodstatnené,” vyhlásil hovorca Samsungu.

Samsung pripravuje lacnú skladačku. Môže stáť menej ako Galaxy A54

10.11.2023

Skladacie telefóny s ohybnými displejmi sa pomaly, ale isto etablovali v ponuke rôznych výrobcov. Samsung je jedným z tých, ktorí predávajú takýchto modelov najviac. Novinky vychádzajú každý rok a v portfóliu má Flip a Fold smartfóny.

Najväčším problémom skladačiek je ich vyššia cena, ktorá je odôvodnená novými technológiami, náročnejším výrobným procesom a drahšími súčiastkami. Najlacnejšie skladacie smartfóny začínajú niekde na sume 1000 €, no napríklad séria Galaxy Fold, ktorá po otvorení ponúka veľký takmer štvorcový displej, v základe atakuje hranicu 2000 €.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flilp5

Portál Android Authority teraz uvádza, že Samsung pracuje na cenovo dostupnom skladacom modeli, ktorý by sa cenou mohol vyrovnať napríklad aktuálnemu modelu strednej triedy – Galaxy A54, ktorý na Slovensku stojí oficiálnych 489 €.

Cena nového skladacieho modelu by sa mala pohybovať na úrovni medzi 400 – 500 €. To by samozrejme znamenalo podstatne slabšie parametre v porovnaní so sériou Galaxy Z Flip. Ak sa niečo takéto naozaj podarí, môžeme počítať s tým, že parametre budú slabšie aj v porovnaní so spomínaným Galaxy A54.

Pre porovnanie, najlacnejší aktuálny skladací Samsung – Galaxy Z Flip5 momentálne v oficiálnom e-shope stojí 1199 €.

Náš tip
Potvrdené: Samsung Galaxy S24 príde so Snapdragonom aj Exynosom. Chystá sa však veľká zmena

15.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+