MojAndroid

Koncepty sú častokrát používané na prezentáciu myšlienok viacerých spoločností. Hoci dostupné technológia nemusia umožňovať ich výrobu, vieme, že v budúcnosti by sa to mohlo zmeniť. Podobným zariadením je aj koncept Kyocery nazývaný Proteus, ktorý zobrazuje flexibilný smartfón tak, ako by mohol vyzerať a fungovať v najbližšej budúcnosti.

Kyocera chce zo smartfónu spraviť nielen mobilné zariadenie, ktoré držíte v ruke, ale ho aj nosíte na ruke alebo používate iným spôsobom. Proteus využíva flexibilný displej, ktorý tvorí celú prednú časť zariadenia. Ten sa dá ohnúť tak, že ho môžete umiestniť na ruku ako hodinky alebo fitnes náramok. Navyše, obsahuje aj senzory, pomocou ktorých je možné merať napríklad srdcový pulz.

proteus2

Kyocera však takýto smartfón zatiaľ nevie vyrobiť a čaká na lepšiu dostupnosť potrebných technológií. Medzi inými, bude treba popracovať na flexibilných batériách, či na dostatočne flexibilných displejoch. Tie by sa však mohli stať skutočnosťou už v najbližšom období. Dôkazom toho môže byť aj spoločnosť SEL, ktorá len nedávno odhalila svoj vlastný flexibilný displej, ktorý je možné ohýbať takmer ako papier.

Čo vravíte na takýto koncept? Uvítali by ste, keby sa váš budúci smartfón dal ohnúť do tvaru náramku a mohli ste ho použiť aj na sledovanie telesných funkcií pri športovaní?

Zdroj: androidcommunity

3.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+