MojAndroid

Uvažovali ste nad ochranou vášho zariadenia v podobe ochranného krytu? Chcete však akúsi pridanú hodnotu? Odpoveďou je nový produkt s názvom SWORD. Tento nový kryt prináša akúsi malú revolúciu pre vybrané odvetvia služieb na poli bezpečnosti.

Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfón Motorola moto g6
Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfón Motorola Moto Z2 Play

“Takýto produkt aktuálne na trhu neexistuje.” – hovorí CEO spoločnosti Royal Holdings, Barry Oberholzer.

Ochranný kryt SWORD

Novinka je produkt z dielne spoločnosti Royal Holdings, a prináša pridanú hodnotu v podobe 3D skenera, ktorý dokáže rozpoznať zbrane vo vašom okolí. Iste, na prvý pohľad ide o “sci-fi funkciu” pre “superhrdinov,” avšak vo vybraných odvetviach bezpečnostných služieb, na masových akciách alebo na letiskách, môže byť táto možnosť viac ako užitočná.

Trh s príslušenstvom pre smartfóny už priniesol množstvo zvláštnych, no jedinečných kúskov, ktoré dokázali akýmsi spôsobom napríklad transformovať zariadenie. Tento kryt s názvom SWORD okrem ochrany smartfónu dokáže skutočne viac. Predpokladá sa, že skenovanie spomínanej prítomnosti zbraní prebieha pomocou programovateľného 3D senzora. Ten dokáže snímať objekty pomocou rádiových vĺn a takisto prijímať spätné signály.

Kryt SWORD dokáže (neinvazívne) skenovať jednotlivca až do vzdialenosti približne 40 metrov. V priebehu pár sekúnd tak dokáže rozpoznať prítomnosť zbrane a tento fakt oznámiť prostredníctvom mobilnej aplikácie majiteľovi smartfónu či správcovi bezpečnostnej služby. Ak však budete mať o tento produkt záujem, bude potrebné si priplatiť.

Novinka sa predáva zatiaľ len v rámci predobjednávok, ktoré štartujú na pomerne vysokej cene 950 dolárov. Majitelia budú navyše musieť zaplatiť aj predplatné služby v hodnote 30 dolárov mesačne. Zásielky týchto ochranných krytov SWORD by sa mali rozbehnúť na jar roku 2019. Aktuálnym obmedzením je aj fakt, že kryt podporuje len dvojicu zariadení. Ide konkrétne o vlajkové smartfóny iPhone 8 Plus a Google Pixel 2 XL.

8.6.2018
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+