MojAndroid

Smartfón Motorola moto Z2 play momentálne zoženiete v slovenských obchodoch za cenu niečo cez 300 €. Je to určite zaujímavý smartfón, ale ako každý iný, je potrebné ho nejako chrániť. Na trhu sa nachádza veľké množstvo ochranných obalov, tvrdených skiel a mnohých iných riešení ochrany vášho telefónu. A keďže sa jedná o Z2 Play, nemôžeme nespomenúť Moto Mods, ktoré razom premenia váš smartfón na fotoaparát, projektor, prípadne zmenia vzhľad zadnej strany.

Motorola Moto Z2 Play

Ako prvé po uchopení tohto telefónu do ruky vám do očí udrie jeho hrúbka. Tá je len 5,99 mm, a tak sa jedná o skutočne tenké zariadenie. Vpredu sa nachádza skener odtlačkov prsta, nad ktorým sa rozprestiera Super AMOLED displej s uhlopriečkou 5,5″. Ten obsahuje Full HD rozlíšenie a má pomer strán 16:9. Výkon telefónu zaisťuje procesor z dielne Qualcomm, konkrétne Snapdragon 626, operačná pamäť je 3 alebo 4 GB. Veľkosť vnútorného úložiska činí 32/64 GB, pričom je možné ho rozšíriť pomocou pamäťových kariet Micro SD. Fotoaparát dokáže fotografovať v maximálnom rozlíšení 12 megapixelov, jeho clona je f/1.7. Výdrž zaisťuje batéria s kapacitou 3000 mAh. Pre všetky informácie o Moto Z2 Play navštívte náš katalóg.

Náš tip
Motorola Moto Z2 Play: Nová generácia, nové pravidlá | RECENZIA

Ochranné sklá a fólie

Displeje telefónov sú veľmi náchylné na škrabance, prípadne rozbitie pri pádoch. Najjednoduchším riešením ochrany displeja je zakúpenie kvalitnej fólie, prípadne tvrdeného ochranného skla. Sklo môže ochrániť pred rozbitím displeja, fólia v tomto nie je až taká dobrá, no proti škrabancom ochráni dobre.

Kúpiť tvrdené ochranné sklo na Motorola Moto Z2 Play

Kúpiť ochrannú fóliu na Motorola Moto Z2 Play

Ochranné obaly

V prípade, že vám telefóny častejšie padajú, možno je na čase popozerať sa po nejakom ochrannom obale. Na trhu ich je mnoho, niektoré ochránia celý telefón, iné len bočné hrany. My sme vybrali jedno knižkové puzdro a jeden ochranný obal na zadnú časť a boky.

Kúpiť knižkové puzdro na Motorola Moto Z2 Play

Kúpiť ochranný obal na Motorola Moto Z2 Play

Moto Mods

Motorola Moto Z2 Play je špeciálna v tom, že podporuje príslušenstvo Moto Mods. Sú to špeciálne “kryty”, ktoré smartfón jednoduchým pripnutím k zadnej časti Slúži na to silný magnet. Nie je žiadny dôvod na obavy, že by sa toto príslušenstvo nejako oddelilo, všetko drží tak, ako má. Motorola ponúka viacero zaujímavých kúskov, no nie sú lacné.

Kúpiť 2200 mAh prídavnú batériu pre Motorola Moto Z2 Play (Moto Mod)

Kúpiť prídavný fotoaparát Hasselblad na Motorolu Moto Z2 Play (Moto Mod)

Pamäťové karty

32 alebo 64 GB vnútorného úložiska už v dnešnej dobe naozaj nie je veľa. Pokiľa by vám nestačilo, Motorola Moto Z2 Play podporuje aj pamäťové karty Micro SD.

Kúpiť 64 GB pamäťovú kartu Micro SD pre Motorola Moto Z2 Play

Ak máte tip na nejaké ďalšie štýlové príslušenstvo k smartfónu Motorola Moto Z2 Play, neváhajte a podeľte sa s ďalšími čitateľmi. Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

1.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+