MojAndroid

Smartfón Google Pixel 3 a jeho rozmernejšia verzia Pixel 3 XL majú oficiálne zrušenú garantovanú lehotu na systémové a bezpečnostné updaty. Oba modely si prešli od roku 2018 mnohými zmenami a aktualizáciami, ktoré spoločnosť pravidelne poskytovala používateľom týchto smartfónov. Portál droid-life informoval o zrušení podpory na tieto staršie smartfóny.

Cyklus aktualizácií pre Google Pixel 3 definitívne končí

Tento štýlový modelový rad je na trhu už zopár rokov. Najväčší zážitok z ich používania určite priniesol skvelý displej a fotoaparát. Predný výrez sa stal naozaj špecifickým pre model Pixel 3 XL. Práve tento notch rozdelil milovníkov elektroniky od Googlu na dve skupiny.

Na tých, ktorí ho zbožňovali a na tých, ktorí ho neznášali. Najnovší model Google Pixel 6 už nemôžeme porovnávať so staršími modelmi Pixel 3, no predsa sa tieto zariadenia radia do rebríčka výborných smartfónov vďaka tzv. “čistému androidu” a skvelým fotoaparátom.

Google Pixel 5
Google Pixel 5 | Zdroj: notebookcheck.net


Zrušenie podpory znamená aj koniec aktualizácií operačného systému na pripravovaný Android 13. Ak by ste chceli mať svoj Pixel 3 stále aktuálny, tak jednou z možností je aj inštalácia alternatívnej ROM. Mnohé stránky ponúkajú tieto alternatívy a dokonca aj podrobné návody na ich inštaláciu.

Ďalšou z možností je aj výmena smartfónu za novší model. Google neustále vyvíja a vypúšťa na trh novinky, ktoré vynikajú svojim unikátnym dizajnom a čistým softvérom. Vlastníte Google Pixel 3? Ak áno, dajte nám vedieť o vašej spokojnosti alebo o nedostatkoch týchto modelov do komentárov nižšie pod týmto článkom.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy A52s 5G: Najlepší zástupca strednej triedy od Samsungu?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+