MojAndroid

Výrobcovia to skúšajú s flexibilnými obrazovkami na viacero spôsobov. Experimentujú s rôznym štýlom sklápania nielen dnu, ale aj smerom von, skladania na tri časti, rolovania a podobne. Na MWC 2024 v Barcelone sme videli viacero ukážok rôznych konceptov.

Koncept smartfónu Motorola
Koncept smartfónu Motorola | Zdroj: MôjAndroid

So zaujímavým konceptom prišli Samsung a Motorola. Podľa ich vízie smartfónu budúcnosti si telefón jednoducho pripevníte na zápästie (oviniete okolo). Zariadenie sa tak podobá na veľké a robustné smart hodinky. Ak ho chcete používať v ruke ako bežný telefón, jednoducho konštrukciu rozviniete do pôvodného tvaru.

Prečítajte si:

Koncept smartfónu Samsung
Koncept smartfónu Samsung | Zdroj: MôjAndroid

Aby smartfón Motoroly držal na svojom mieste, najskôr musíte mať na zápästí pripevnený magnetický pásik, na ktorý sa telefón po obopnutí ruky upevní. Pri prezentácii konceptu Samsungu sa magnetický pásik nespomínal, hosteska si ho “buchla” o ruku a telefón sa automaticky ovinul okolo zápästia. Stále však ide o koncepty a vôbec nie je isté, kedy a či vôbec sa niekedy podobného zariadenia dočkáme aj v realite.

Koncept smartfónu Samsung
Koncept smartfónu Samsung | Zdroj: MôjAndroid

Výrobcovia pri tomto type smartfónu musia myslieť nielen na možnosti ohybného displeja, ale aj vnútorných komponentov. Napríklad batéria musí byť pospájaná z viacerých kúskov, aby sa prispôsobila oblúku zápästia. V otvorenom stave sú displeje Samsungu i Motoroly výrazne natiahnuté na výšku.

Motorola transparentný displej
Motorola transparentný displej | Zdroj: MôjAndroid

Výrobcovia na svojich stánkoch predviedli viacero možností nových displejov. Videli sme spôsoby rolovania, automatického vysúvania, ohýbania a veľmi efektný bol transparentný displej na notebooku Motoroly. Zaujímavá ukážka toho, čo raz možno v budúcnosti budeme používať.

Náš tip
Tecno Phantom Ultimate: rolovateľný smartfón naživo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+