MojAndroid

Dnešné skladacie smartfóny s ohybnými displejmi využívajú väčšinou dva tvarové faktory – vo forme knihy a vo forme vyklápačky. Značka Motorola, ktorú vlastní čínska spoločnosť Lenovo, teraz podľa portálu AndroicCentral ukázala koncept ohybného smartfónu, ktorý ide proti prúdu. Omotáte si ho totiž okolo zápästia.

Ovládanie smartfónu priamo zo zápästia

Spoločnosť Lenovo včera usporiadala svoje každoročné podujatie Global Tech World a jednou z vychytávok hlavnej prednášky bol skladací smartfón značky Motorola s flexibilným pOLED displejom. Od súčasných skladacích smartfónov sa však viditeľne líšil. Zariadenie sa totiž môže ohnúť okolo zápästia alebo stáť samostatne ako statív. Podľa oficiálnych stránok výrobcu tak umožní používateľovi “handsfree” používanie smartfónu.

Motorola koncept
Zdroj: AndroidCentral.com

Motorola pri predstavení nezverejnila podrobné špecifikácie tohto zariadenia. Je však známe, že displej s viditeľnými rámčekmi má 6,9-palcovú uhlopriečku a  FHD+ rozlíšenie. Na zadnej strane je ohybná tkanina, ktorá by mala byť šetrná voči pokožke zápästia. Zariadenie sa dá zacvaknúť pravdepodobne pomocou magnetov na kovovú manžetu, aby zostalo pevne zaistené na zápästí.

Systém sa prispôsobí zápästiu

Používateľské rozhranie systému sa prispôsobuje podľa toho, ako je obrazovka ohnutá. Pri pripnutí na zápästie má poskytnúť podobný zážitok ako véčková Motoroa razr 40 ultra a jej 3,6-palcový externý displej s plnohodnotnými aplikáciami pre Android. Motorola tiež predstavila niektoré generatívne funkcie AI nastavené na využitie tohto tvarového faktora.

Napríklad funkcia MotoAI umožňuje používateľom prispôsobiť si tapetu a tému, takže si najprv odfotia oblečenie a potom im AI vygeneruje obrázky s rovnakou textúrou, ktoré si môžu nastaviť ako tapetu. Ďalšími AI nástrojmi sú 2.0 Mobile Doc Scan pre inteligentné skenovanie dokumentov fotoaparátom smartfónu a AI Text Summarization pre rýchly zosumarizovanie dlhých konverzácií, e-mailov alebo iných správ.

Náš tip
Androiďáci si kupujú nové smartfóny častejšie ako používatelia iPhonov
26.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+