MojAndroid

Ako ste už iste postrehli, ďalší Nexus tablet zastrešený gigantom Google má tentokrát vyrobiť známa spoločnosť HTC, ktorá stojí za populárnymi smartfónmi HTC One. Podľa doposiaľ uniknutých informácií, ktoré sa týkali hardvérovej výbavy sa bude jednať o poriadne výkonný stroj. Portálu AndroidPolice sa však podarilo získať exkluzívne správy, ktoré prezrádzajú súvislosti s oficiálnym príslušenstvom od HTC.

Pripravovaný tablet, ktorý zatiaľ vystupuje pod kódovým označením Flounder alebo Volantis sa bude predávať s rôznym príslušenstvom, ako je ochranné púzdro s klávesnicou. Predná časť púzdra má byť veľmi podobná smart coveru pre iPad a rovnako bude obsahovať segmentované časti, ktoré sa budú môcť za pomoci magnetov poskladať do trojuholníka. Tieto budú slúžiť aj na prebudenie displeja pri otvorení obalu. Časť klávesnice bude pravdepodobne využívať technológiu Bluetooth 4.0 pre spárovanie s tabletom, čo môže urýchliť aj napríklad NFC. Zaujímavejšou správou je, že klávesnica bude mať integrovanú 450 mAh batériu, no tá bude podľa všetkého slúžiť len na napájanie klávesnice.

nexus2cee_image14

Obal bude mať rozmery približne 228 x 320 x 5 mm, z čoho je možné usúdiť, že klávesnica bude veľmi tenká. Samotné klávesy pritom majú byť hrubé len 3 mm. Okrem bežných kláves majú byť dostupné aj funkčné klávesy, ktoré uľahčia prácu so systémom Android. Predná flipová časť, ktorá bude chrániť displej má 228 x 153 mm, čo nám dáva pohľad na to, aký veľký bude pripravovaný tablet. Rozmery tiež naznačujú, že tablet bude mať tentokrát pomer strán 4:3, namiesto širokouhlého panelu 16:9.

nexus2cee_image15

Uvedené informácie však musíme brať zatiaľ s rezervou, pretože počas vývoja tabletu aj príslušenstva sa mohlo niečo zmeniť. Preto nie je možné s istotou prehlásiť, že pripravovaný Nexus tabletu bude skutočne uvedených rozmerov.

Zdroj: androidpolice

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+