MojAndroid

Posledné správy o pripravovanom tablete Nexus 8, ktoré sa šírili internetom poukazovali na skoré uvedenie tabletu na trh. Viac než dva mesiace sme však o novinke z dielne Googlu nepočuli nič nové a to vyvolávalo pochybnosti o tom, či sa vôbec ďalšej generácie Nexus tabletu dočkáme. Dnes sa však objavilo hneď niekoľko únikov, ktoré opäť vedú k skorému predstaveniu.

Pripravovaný tablet nesie podľa prvého zdroja kódové označenie T1, čo je v rozpore s názvami Volantis alebo Flounder, o ktorých sme počuli v minulosti. Uvádzaná je aj prítomnosť 8 MPx zadného fotoaparátu a prednej 1,6 MPx kamery pre videohovory. Reč bola aj o najnovšej verzii Androidu L, ktorá by mala byť predinštalovaná a nemala by obsahovať žiadne zmeny rozhrania od výrobcu HTC. To však nie je žiadnym prekvapením.

Informácie hovoria aj o tom, že tablet už podstupuje testy certifikácie v Južnej Kórei. Cez americký regulačný úrad FCC už údajne certifikáciou prešiel pod kódovým označením “0P8210000”, čo je rovnaké označenie, aké mu priradil známy informátor @evleaks ešte v máji.

Pretože spoločnosť HTC má potrebné výrobné kapacity a technológie, očakáva sa, že sa bude jednať o prémiovejšiu verziu, než bol Nexus 7. Podľa všetkého sa dočkáme kovovej konštrukcie, ktorá bude obkolesovať 8,9-palcový displej s jemným rozlíšením 2560 x 1600 pixelov. Najnovší únik informácií taktiež uvádza prítomnosť 64-bitového čipu z radu Tegra, ktorý má v spolupráci so 4 GB pamäte RAM poskytnúť nekompromisný výkon. Zároveň sa má jednať o jedno z prvých zariadení, ktoré plne využijú 64-bitový potenciál systému Android L. Vzhľadom na špičkový hardvér nebude chýbať zrejme ani konektivita do rýchlej mobilnej siete LTE.

Uvádzané parametre sú skutočne pozoruhodné a ak sú informácie naozaj vierohodné, bude sa jednať o poriadne “delo”. Ak sa ale pozrieme na produkt z opačnej strany, je jasné, že agresívna cenová politika Googlu už nebude tak výrazná. Predajná cena sa bude údajne začínať na úrovni 300 dolárov. Rozprávať o cene je však v tomto momente zavádzajúce.

Náš tip
VIDEO | Nový koncept Nexus 8 od HTC ukázal BoomSound a Android L

Ďalší dôkaz, že Nexus 8 nie je len výplodom fantázie médií prináša Alexander Phoda, riaditeľ výskumu tabletov a monitorov v spoločnosti IHS Technology. Uvádzané špekulácie totižto verejne potvrdil a dodal, že výroba tabletu by sa mala začať v júli alebo v auguste. Rhoda tiež dodáva, že sa bude jednať o “výrobok s nižším objemom, nesúci prémiovú cenovku pre podporu výkonnejšieho hardvéru.”

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+