MojAndroid

Známa klávesnica z dielne spoločnosti Google ponúkne možnosť komunikovať aj Morseovou abecedou. To je skutočne zaujímavá alternatíva, ktorá môže rozšíriť použitie aplikácie aj v prípade hendikepovaných používateľov. Stačí si aktualizovať aplikáciu na najnovšiu verziu.

Náš tip
Google Pay teraz zobrazí aj letenky či lístky na koncert
Náš tip
Google má v EÚ opäť problémy, čelí ďalšej pokute

Klávesnica Gboard a Morseova abeceda

Nie každý človek si môže dovoliť používať technológie naplno, a to najmä v prípade, že trpí nejakým postihnutím. Funkcia Morseovej abecedy integrovaná do klávesnice Gboard bola oznámená na konferencii Google I/O v máji tohto roka. Teraz sa stáva realitou. V podstate sa po aktivácii Morseovej abecedy zmení klávesnica na tlačidlo pre bodku a pomlčku. Následne je možné zadávať znaky v tejto abecede, ktorá bola vyvinutá ešte v roku 1800.

Náš tip
Android Auto dostáva nové tlačidlo, ktorým minimalizujete aplikáciu
Náš tip
Webová aplikácia Google Pay dostáva nový dizajn

Ak sa chcete naučiť komunikovať pomocou Morseovej Abecedy, Google myslí aj na vás. Spúšťa totiž službu Morse Typing Trainer. Ide o kurz zameraný práve na používanie tejto formy komunikácie. S pomocou tohto kurzu je vraj možné komunikovať už za jednu hodinu výuky. Gboard navyše ponúkne aj možnosť pripojenia ďalších externých zariadení k vášmu smartfónu. Nová funkcia príde do aplikácie Gboard v rámci najnovšej aktualizácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+