MojAndroid

Časy, kedy výrobcovia experimentovali s hardvérovými klávesnicami v smartfónoch, sú už dávno preč. Aj niektoré Androidy prišli s takýmto typom klávesnice. Vtedy boli displeje menšie a písalo sa na nich horšie. Teraz je ale situácia úplne iná. Na softvérovej klávesnici môžeme vďaka obrovským displejom písať úplne pohodlne. A hlavne rýchlo.

Áno, aj dnes sa ešte sem-tam objaví model s hardvérovou klávesnicou. A sú aj používatelia, ktorí majú práve toto riešenie najradšej. Jedným z posledných mohykánov je výrobca BlackBerry. Tí znalejší určite vedia, že táto spoločnosť s výrobou smartfónov skončila. Ale pravdepodobne nie nadlho.

Široký výber klávesníc

Vráťme sa späť k softvérovým klávesniciam. Najväčší rozmach zažili za éry SwiftKey. Tá funguje doteraz a momentálne je vo vlastníctve Microsoftu. Táto klávesnica ako prvá ponúkla funkciu písania ťahom, ktorá sa osvedčila. Dnes ju už ponúka každá lepšia klávesnica.

Väčšina používateľov sa o klávesnicu v telefóne absolútne nezaujíma. Jednoducho používajú tú, ktorá je predinštalovaná. A možno ani nevedia, že častokrát existuje lepšia alternatíva. Výrobcovia sa rýchlo prispôsobili a svoje vlastné klávesnice stále vylepšujú. Prípadne siahnu po Gboard od Googlu či spomínanej SwiftKey. Takže otázka je jasná. Akú klávesnicu používate vy?

Akú klávesnicu používate?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

21.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+