MojAndroid

Značka Blackberry patrila kedysi k najpredávanejším výrobcom smartfónov v USA, ktoré používal dokonca aj prezident USA. Hlavným dôvodom bolo ich pokročilé zabezpečenie a ergonomická hardvérová klávesnica, ktorá uľahčovala písanie. Neskôr ale značka nedokázala konkurovať modernejším dotykovým smartfónom a nepomohol jej ani prechod na systém Android. Teraz sa ju podľa portálu Neowin pokúsi vzkriesiť na trhu nový vlastník.

Od lídra trhu až na dno

Kanadská značka Blackberry pôvodne vo svojich smartfónoch využívala vlastný operačný systém Blackberry OS. Pretože jej podiel na trhu neustále klesal, tak sa v roku 2015 rozhodla vo vlajkovom modeli Blackberry Priv prejsť na systém Android. Napriek tomu, že išlo o špičkový smartfón s 5,4-palcovým dotykovým AMOLED displejom a vysúvacou QWERTY klávesnicou, úspech sa nedostavil. V roku 2017 si značku licencovala čínska spoločnosť TCL a pokúsila sa ju zachrániť napríklad podarenými modelmi Blackberry Motion a Key2 LE. Ani ona ale v silnej konkurencii neuspela.

OnwardMobility chce spolu s Foxconnom oživiť značku Blackberry

Pretože spoločnosti TCL po dvoch rokoch vypršala licencia, zdalo sa, že legendárna značka je prakticky mŕtva. Podľa najnovších informácii s ňou ale tento týždeň podpísala zmluvu bezpečnostná firma OnwardMobility. Riaditeľ spoločnosti, Peter Franklin potvrdil, že pod značkou Blackberry chcú priniesť na trh smartfón s fyzickou QWERTY klávesnicou a podporou 5G už v prvej polovici budúceho roku.

S týmto odvážnym plánom im pomôže ďalší partner. Je ním známy čínsky výrobca Foxconn. Ten roky montuje iPhony a mobilné zariadenia ďalších výrobcov. Nová zákazka ale Foxconnu určite príde vhod. Podstatné tiež bude, či o smartfóny s QWERTY klávesnicou v dnešnej dobe prejavia záujem aj zákazníci. Čo myslíte vy?

Náš tip
Google hlási obrovský výpadok. Nefunguje Gmail ani Google Disk
20.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+