MojAndroid

Svojho času najobľúbenejšia platená aplikácia v obchode Play, dnes jedna z najpoužívanejších klávesníc na Androide. Aj tak by sme mohli stručne charakterizovať aplikáciu SwiftKey, ktorá právom získala miesto v zariadeniach miliónov používateľov po celom svete. Hoci aplikácii sa dobre darí aj samostatne, jej úspech neostal bez povšimnutia. Pod drobnohľad si ju teraz vzal gigant z Microsoftu, ktorý chce za ňu poriadne zaplatiť.

Náš tip
SwiftKey Neural je nová klávesnica, ktorá vie, čo chcete napísať

Podľa The Financial Times plánuje Microsoft za aplikáciu zaplatiť 250 miliónov dolárov. Zatiaľ ide iba o špekulácie, ktoré ale nemusia mať ďaleko od pravdy. Ak by sa tieto dohady naplnili, aplikácia SwiftKey by sa stala ďalším z radu nástrojov produktivity, ktoré Microsoft vzal pod svoje krídla a pridala by sa k titulom Accompli, Wunderlist či Sunrise. Je ale otázne, čo na to povedia vývojári samotnej aplikácie. Tie svoju klávesnicu neustále zdokonaľujú a prinášajú novinky pre používateľov, vďaka čomu si získavajú stále nových fanúšikov a tí starí im ostávajú verní. Na druhej strane, aktuálne dohady hovoria o tom, že primárnym cieľom Microsoftu je umelá inteligencia, ktorá sa stará o predikciu slov pri písaní klávesnicou SwiftKey a ak má o to spoločnosť skutočný záujem, je možné, že cena za aplikáciu ešte aj narastie.

Aktualizované o 10:50

Microsoft potvrdil akvizíciu SwiftKey, aj keď suma, ktorú za aplikáciu zaplatil, potvrdená nebola. Spoločnosť prisľúbila, že bude pokračovať vo vývoji klávesnice pre Android a iOS a zároveň bude jej funkcie a schopnosti implementovať aj vo svojich produktoch. Môžeme preto očakávať, že niektoré funkcie z obľúbenej klávesnice sa objavia aj v klávesnici Word Flow od Microsoftu.

Zdroj: Financial Times via Android Central; Microsoft, SwiftKey

3.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+