MojAndroid

Prednedávnom svet oslavoval sviatok všetkých zaľúbených. Ľudia boli rozdelení do štyroch skupín – oslavujúce páry, single, ktorí hľadajú partnera, tí, čo tento sviatok neoslavujú a single, ktorí svojich partnerov v tento deň zrejme preklínali a priali im len to “najlepšie”, keď videli, ako im je fajn s novými partnermi. A práve pre poslednú skupinu ľudí predstavili na Valentína autorky Erica Mannherz a Clara de Soto aplikáciu KillSwitch, ktorá odstráni všetky záznamy o vašom/vašej EX na Facebooku.

killswitch-main

Aplikácia KillSwitch nemá slúžiť na vytvorenie ešte väčšieho nepriateľstva medzi vami a vašimi bývalými partnermi, ale naopak, má byť súčasťou “ozdravovacieho cyklu”. Aplikácia po zakúpení a nainštalovaní čisto, jednoducho a rýchlo odstráni všetky záznamy o vašom bývalom partnerovi/partnerke na Facebooku, vrátane všetkých statusov, fotografií, videí, či iných vecí, ktoré vás s touto osobou spájali. Vy sa následne môžete orientovať len na vašu budúcnosť a nemyslieť na to, čo bolo. Údaje z Facebooku vám však aplikácia úplne nevymaže. Uloží vám ich do tajného priečinka, o ktorom budete vedieť len vy, v prípade, že si uvedomíte, že ste spravili chybu a všetko budete chcieť vrátiť späť. Autorky sa ku predstaveniu svojej aplikácie vyjadrili nasledovne:

“KillSwitch je pre všetkých čerstvo “osamostatnených” ľudí, ktorí sa pozerajú len na svoju budúcnosť a krok vpred. Čo ak majú množstvo fotiek so svojimi EX, no jednoducho si pri pohľade na ne nechcú pripomínať to, čo spolu zažili?! KillSwitch je však aj pre ľudí, ktorí sa práve na smrť pohádali so svojimi najlepšími priateľmi, spolupracovníkmi či hocikým iným a jednoducho chcú odstrániť všetky stopy tohto vzťahu z Facebooku.”

killswitch-1  killswitch-2  killswitch-3  killswitch-4

KillSwitch je spracované naozaj jednoduchou cestou. Po nainštalovaní sa stačí prihlásiť na svoje Facebook konto, zadať meno toho, koho viac na Facebooku nechcete nikdy vidieť a sledovať, koľko informácií aplikácii ostáva na vymazanie. Ak aj vy práve riešite podobný problém a chceli by ste si svoj Facebook očistiť od spomienok, zakúpte si túto aplikáciu pomocou nášho widgetu nižšie. Stojí 74 centov a viacerí používatelia tvrdia, že to je najlepších 74 centov, ktoré vo svojom živote investovali.

via phonearena

18.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+