MojAndroid

Virtuálna realita. Pred niekoľkými rokmi veľká neznáma, no dnes vám tento pojem vysvetlí aj malé dieťa. Uvedomujú si to aj veľké spoločnosti, ktoré začínajú pracovať na svojich vlastných riešeniach. Sú medzi nimi Oculus, Samsung, ale aj Google, ktorý sa ale na túto problematiku pozrel z druhého konca. Nechce predávať drahé zariadenia nabité najnovšími technológiami a jeho riešenie je založené skôr na jednoduchosti. Dôkazom sú okuliare Google Cardboard, ktoré spoločnosť predáva za necelé 4 doláre.

cardboard

Kartónovú skladačku si môžete objednať z internetu aj na Slovensko. S bezplatným poštovným za ňu zaplatíte iba 2,55 EUR. Okuliare si doma poskladáte aj bez väčších technických znalostí za niekoľko minút a na ich používanie budete potrebovať už iba vaše mobilné zariadenie. Naň si musíte nainštalovať niektorú z podporovaných aplikácií, aby ste si tento zážitok naozaj užili. Ak sa pre toto príslušenstvo rozhodnete aj vy, dajte nám vedieť, ako sa vám pozdáva a čo najšialenejšie ste si cez tieto okuliare pozreli :)

Náš tip
Google Cardboard – vyskúšajte virtuálnu realitu s vlastnoručne vyrobeným lacným zariadením

Zdroj: AndroidAuthority

16.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+