MojAndroid

Všetkým je nám jasné, že k americkým “teens” neodlúčiteľne patrí ich iPhone. Nie Samsung či Nokia, ale iPhone – jednoducho, každý musí zapadnúť a ísť s davom. Spoločnosť Piper Jaffray však zverejnila skutočné štatistiky, ktoré uvádzajú presný počet teenagerov, ktorí v súčasnosti vlastnia iPhony.

Nový prieskum “Teens Survey” prišiel k záveru, že až 82 % amerických tínedžerov vlastní iPhone a až 84 % ich tvrdí, že ich nasledujúci smartfón bude tiež iPhone. Dáta boli zozbierané od tisícok deciek z celej Ameriky s priemerným vekom 16 rokov.

Počet tínedžerov – vlastníkov iPhonov stále vzrastá

Minulú jeseň tá istá organizácia vykonala podobný prieskum, v ktorom bolo zistené, že 7 8% tínedžerov používalo iPhone. Za pár mesiacov je to teda 4-percentný nárast na súčasných 82 % (čo je doposiaľ najvyššia hodnota vôbec, ktorú prieskum zaznamenal). Na grafe možno vidieť naozaj nárast vlastníctva iPhonov.

Nuž, americké deti chcú zjavne naozaj veľmi zapadnúť a ničím sa neodlíšiť od svojich priateľov, ani čo sa týka smartfónov (bez ohľadu na použiteľnosť či jedinečnosť zariadenia). Je možné, že tento trend z Ameriky pomaly prechádza aj k nám? Lebo ja prechádzajúc ulicami čoraz častejšie v detských rukách vídam “luxusne pôsobiace jabĺčka”. :-)

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+