MojAndroid

Nákupný ošiaľ, ktorý priniesli tradičné zľavy počas čierneho piatku už skončil a okrem toho, že spotrebitelia si zakúpili nové elektronické hračky či darčeky na Vianoce, analytické spoločnosti mali jedinečnú príležitosť pozorovať ich správanie a záujem o rôzne produkty. Podľa prieskumu InfoScout, ktorého sa zúčastnilo 125 000 zákazníkov, bol obrovský dopyt po konkurenčnom tablete Apple iPad spolu so zariadením Microsoft Surface RT. V obchodnom reťazci Walmart sa stal najpredávanejší Apple iPad mini s kapacitou 16 GB (verzia bez Retina displeja), ktorý stál počas čierneho piatku 299 amerických dolárov. V reťazci Target bol zas najväčší dopyt po najnovšom modeli Apple iPad Air s cenovkou 479 amerických dolárov.

Cierny piatok

U predajcu Best Buy sa vďaka výrazne zníženej cenovej politike Microsoftu stal jednotkou tablet Microsoft Surface RT, ktorý bolo možné zakúpiť len za 199 dolárov. Hneď na druhom mieste sa však opäť umiestnil Apple iPad, no tento krát to bola už staršia, druhá generácia. Za ním nasledoval Amazon Kindle Fire (99 dolárov) a Samsung Galaxy Tab (299 dolárov).

Údaje poskytnuté spoločnosťou InfoScout ďalej prezrádzajú, že 40% iPadov predaných počas čierneho piatku si kúpili zákazníci, ktorí vlastnia a používajú Android smartfóny. Ďalšie štatistiky sa môžete dozvedieť z nižšie uvedenej infografiky, kde nájdete jednotlivé obchodné reťazce.

backfridayinfographic_v6-01-01

Zdroj: InfoScout, InfoScout (2), phonearena

2.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+