MojAndroid

Lenovo predstavilo nového inteligentného asistenta, ktorý prichádza v podobe cylindrického reproduktora. Spoločnosť neponúka vlastné softvérové riešenie, namiesto toho využíva už existujúcu ponuku v podobe hlasového asistenta Alexa od Amazonu. Ten funguje na podobnom princípe ako Google asistent, či iné podobné riešenia. Môžete mu teda prikázať, aby vám prehral určitý druh hudby, prezradil, aké bude počasie či pridal udalosť do kalendára.

Svojim výzorom sa Smart Assistant od Lenova príliš neodlišuje od zariadenia Amazon Echo. Je však krajší a dizajnovo vyspelejší ako jeho konkurent. Z výbavy spomenieme len toľko, že obsahuje až 8 mikrofónov, pričom disponuje aj pokročilou technológiou pre potlačenie šumu a ozveny. Alexa vás vďaka tomu bude pri normálnej hovorenej reči počuť až zo vzdialenosti 5 metrov.

Inteligentný hlasový asistent od Lenova sa začne predávať niekedy v máji, a to za cenu 130 dolárov. V prípade záujmu si však môžete priplatiť 50 dolárov, za ktoré už dostanete variant s kvalitnejšími reproduktormi Harman.

lenovo-assistant-1

Zdroj: androidcommunity

 

 

3.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+