MojAndroid

Inteligentná domácnosť ponúka domáce spotrebiče, ktoré sú pripojené na internet a môžete ich na diaľku ovládať pomocou aplikácie v smartfóne. Okrem toho, že sú mnohokrát mimoriadne praktické, môžu byť dokonca aj zábavné. Reč je napríklad o inteligentnej žiarovke. Môžete meniť farbu osvetlenia, kedy dramatické osvetlenie obývačky pozdvihne sledovanie televízie alebo hranie počítačových hier na novú úroveň.

Smart žiarovky s viacerými funkciami

Inteligentné žiarovky sú okrem toho aj stmievateľné, čo sa prejaví na vyššej úspore energie. Navyše, dokážu vylepšiť aj kvalitu spánku – niektoré druhy vydávajú špecifický tón svetla, ktorý upravuje hladinu melatonínu, hormónu závislého na striedaní svetla a tmy. Vhodné nastavenie inteligentných žiaroviek potom pomáha potláčať hladinu melatonínu v priebehu dňa a zvýšiť ju, keď sa blíži čas spánku.

Ďalšie žiarovky sú zase na trhu aj s integrovaným difúzorom na esenciálne oleje. Správna voľba vône môže pomôcť rýchlejšie zaspať. No a v neposlednom rade, výhodou smart žiaroviek je ovládanie pomocou Bluetooth alebo WiFi a príslušnej aplikácie v smartfóne. Takto môžete svoje žiarovky zhasnúť či už z dovolenky v exotickej krajine, alebo zo svojej postele.

Niektoré inteligentné žiarovky sa predávajú aj so zabudovaným reproduktorom. Dôkladné ozvučenie miestnosti môžete jednoducho docieliť bez ďalšej inštalácie iných zariadení. Hudbu môžete na žiarovkách prehrávať cez aplikáciu samotnej žiarovky alebo priamo zo svojho smartfónu. Pri umiestnení žiarovky v stropnom svietidle tak získate dokonalé ozvučenie celej miestnosti.

Inteligentné vysávanie

Robotické vysávače majú pomôcť znižovať čas strávený s domácimi prácami. Aktuálne máme na trhu dva druhy. Ten základný vysáva automaticky v intervaloch, ktoré si jednoducho nastavíte na vysávači. Pokročilejšie robotické vysávače sú drahšie a vďaka väčším batériám dokážu vysávať dlhšie (cca 2 hodiny) a sú určené na väčšie a komplikovanejšie priestory.

Samsung POWERbot VR7000M

Obsahujú senzorické kamery, ktoré im umožňujú efektívnejšie vypočítať trasu vysávania tak, aby zabrala čo najmenej času. Niektoré značky vedia túto kameru využiť aj ako bezpečnostné zariadenie s napojením na smartfón. Ak sú teda vybavené WiFi, dajú sa kontrolovať pomocou aplikácie v mobile.  Vysávač vám takto dá vedieť, keď dokončil prácu, alebo ho môžete zapnúť na diaľku, napríklad z práce. Ešte pretečie veľa vody, kým robotické vysávače nahradia klasické vysávače úplne, no získavajú si čoraz väčšiu obľubu.

 

Inteligentné nakupovanie

Smart zariadenia do domácnosti ponúkajú chytré riešenia a funkcie, za ktoré však treba priplatiť. Okrem zliav a výpredajov existujú aj ďalšie možnosti, ako nakúpiť tovar do smart domácnosti výhodnejšie. Zľavy môžete využívať aj v rámci nákupných vernostných programov.

„Vďaka vernostnej karte Cashback World môžete získať späť 1-5 % ceny zakúpeného tovaru. Peniaze sa vám pripíšu na účet v banke vždy, keď výška cashbacku dosiahne aspoň 10 eur,“ vysvetľuje Ľuboš Kravárik, generálny riaditeľ myWorld Slovakia.

Výhodou je, že peniaze späť môžete získať z každého nákupu, či už zľavneného alebo nie. Podmienkou je preukázanie sa cashback kartou alebo aplikáciou v mobile pri nákupe u obchodného partnera. Registrácia, ako aj členstvo vo vernostnom programe sú bezplatné.

Zdroj: Tlačová správa

6.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+