MojAndroid

Nemôžeme pochybovať o tom, že inteligentné hodinky sú medzi užívateľmi čoraz populárnejšie. Na trhu je čoraz viac rôznych modelov, ktoré sú postupne vylepšované a nachádzajú si cestu stále k ďalším užívateľom. Veľký záujem vyvolali aj inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré sa prakticky okamžite stali najpopulárnejšími inteligentnými hodinkami na trhu. Hoci sa to môže zdať nereálne, aj tento fakt stojí za výrazným poklesom predaju klasických náramkových hodiniek.

Podľa prieskumov spoločnosti NPD zaznamenali v júli výrobcovia klasických hodiniek tržby v hodnote 375 miliónov USD, čo je pokles až o 11 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku. Spoločnosť tvrdí, že veľkú zásluhu na to majú práve inteligentné hodinky od Apple, aj keď to sa zrejme nedá nijako dokázať. Je ale veľmi pravdepodobné, že celková popularita inteligentných hodiniek spôsobila, že ľudia strácajú záujem o klasické náramkové hodinky. Je tiež možné, že ide o dočasnú situáciu, keď zákazníci iba skúšajú novinky a niektorí z nich sa vrátia späť ku klasickým hodinkám.

Motorola Moto 360 recenzia-5

Bude určite veľmi zaujímavé sledovať, ako sa celá situácia vyvinie. Čoraz viac výrobcov klasických náramkových hodiniek predstavuje aj inteligentné hodinky, vďaka ktorým chce zaujať aj tých užívateľov, ktorí túžia stále po najnovších technologických vychytávkach. V konečnom dôsledku sa ale môže stať, že čoraz viac zákazníkov uprednostní inteligentné riešenia a tradičné náramkové hodinky zostanú iba synonymom pre tradíciu.

Zdroj: Bloomberg via TechCrunch

8.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+