MojAndroid

Po tom, ako Facebook začal výrazným spôsobom propagovať svoje live video, bolo iba otázkou času, kedy sa rovnaká funkcia dostane aj do sociálnej siete Instagram. Aplikácie Periscope či Meerkat výrazne zviditeľnili živé video a spravili z toho jeden z najzaujímavejších sociálnych formátov na internete. Teraz sa podobná funkcia dostáva aj do aplikácie Instagram, kde určite má svoje miesto.

Náš tip
Facebook Messenger prináša šetrenie dát a Instagramovské príbehy

instagram-live-video

Instagram sa vyvíja s ostatnými sociálnymi sieťami a často prináša nové možnosti. Prednedávnom to boli tzv. Instagram Stories, na ktoré sme si už všetci zvykli. Tento formát príspevkov odnedávna vidíme aj v časti aplikácie Explore, a tak môžeme vidieť Instagram Stories aj tých používateľov, ktorých nesledujeme. Práve Stories by mali byť miestom, kde možno uvidíme živé video. Naznačujú to screenshoty aplikácie z Ruska, kde vidíme naživo vysielané video a aj prostredie obrazovky pred a počas vysielania.

instagram-live-video-2

Zaujímavé tiež je, že novinku mal objaviť používateľ Beta aplikácie pre Android. Až doteraz Instagram často sprístupňoval novinky najskôr pre majiteľov iPhonov. Uvidíme, či to tak bude aj teraz, alebo sa novej funkcie dočkáme najskôr v Android verzii aplikácie. Čo poviete, využívali by ste live video v aplikácii Instagram? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, čo si o novinke myslíte vy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: T Joural via The Verge

22.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+