MojAndroid

Aplikácia a v súčasnosti jedna z najobľúbenejších sociálnych sietí, Instagram, začala ešte v roku 2010 formou mobilnej aplikácie. Od počiatku je však dostupná najmä cez mobilnú aplikáciu, pričom webová verzia ponúka len orezané funkcie. Tieto rozdiely sa ale pomaly zmenšujú – súkromné správy na Instagrame si už môžete čítať aj cez prehliadač. Upozornil na to web TheVerge.

Už aj na webe

Nové komunikačné kanály, ktoré sú prístupné iba cez mobilnú aplikáciu sú celkom populárne, pričom takýto prístup má aj svoje opodstatnenie. Instagram je veľmi dobrým príkladom, keďže ide o druh sociálnej siete zameranej primárne na zdieľanie fotografií. S ponúkanými funkciami či samotným zameraním je preto na mobiloch o niečo viac doma ako na webe.

Napríklad aj také Stories si asi málokto pozerá cez PC, aj keď to možné je. Jedna oveľa podstatnejšia funkcia tu však stále chýbala. Ak ste nemali nablízku svoj mobil, možnosť prečítať si súkromné správy na Instagrame aj cez web skrátka chýbala. Firma na čele s Markom Zuckerbergom sa preto rozhodla opustiť testovaciu fázu tejto funkcie a spustila ostrú prevádzku pre všetkých používateľov.

Testovanie od januára

O príchode tejto možnosti do webového prostredia sa hovorí už nejaký čas. Od januára tohto roka bola dokonca sprístupnená úzkej skupine ľudí, s ktorou ju prvé mesiace testovali. Testovanie sa tak v týchto dňoch očividne skončilo a nič nebránilo jej sprístupneniu širokej skupine používateľov.

Práve súkromné správy sú pritom jedna z mála funkcií Instagramu, ktorá na webe dáva naozaj zmysel. Na druhú stranu, s takýmto postupným uvoľňovaním funkcií sa možno čoskoro dočkáme aj pridania podpory pre pridávanie príspevkov.

Firma sa ale v minulosti taktiež nechala počuť, že by v budúcnosti radi prepojili všetky komunikačné aplikácie. Používatelia Facebook-u, respektíve Messenger-u, WhatsApp-u a Instagram-u by si tak mohli medzi sebou písať bez ohľadu na používanú platformu. Takéto smerovanie tiež dáva zmysel a práve aj toto sprístupnenie možnosti čítať súkromné správy na Instagrame aj cez prehliadač môže byť jeden z krokov, ako toto prepojenie dosiahnuť.

13.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+