MojAndroid

Instagram je dnes azda populárnejší ako spoločnosť, ktorá ho vlastní – Facebook. Jeho používanie a celkový dojem je očividne priateľskejší a menej komerčný v očiach mladých ľudí, ktorí na ňom denne trávia pokojne aj niekoľko hodín. Obľúbenou časťou je aj Môj príbeh (My Story) – miesto, kde na krátky čas môžete pridať fotku alebo video. Novinkou v týchto príbehoch je možnosť pridať koláže, čo znamená, že dokážete do jedného príbehu vtesnať viac záberov. Informoval o tom Instagram na svojom účte na Twitteri.

Funguje to úplne rovnako

Ak ste sa po prečítaní úvodu začali báť, že na koláže budete potrebovať osobitnú aplikáciu, alebo to bude niečo zložité, vôbec sa nemusíte báť. Koláže, ktoré som na Instagrame našiel pod názvom Layout, sú celkom jednoduché a rýchlo sa mi zapáčili.

Na výber máte hneď niekoľko rôznych usporiadaní a počtu fotiek. Videá v tomto prípade nie sú podporované a je to celkom pochopiteľné. Každopádne fotografie sa do koláže pridávajú celkom jednoducho. Stačí vybraný počet záberov odfotiť alebo vybrať z galérie pomocou tlačidla vľavo dole. Zábery môžete aj fotiť a pridávať z galérie zároveň, takže napríklad ja som tri fotografie vybral z galérie a štvrtú som odfotil dodatočne.

instagram môj príbeh koláž

Po odfotení alebo vybratí fotiek už môžete s výslednou kolážou pracovať rovnako ako s klasickým príbehom. Pridanie stoviek nálepiek alebo dokonca pesničky a titulkov nie je žiadny problém. Ak si chcete koláže vyskúšať aj vy, stačí otvoriť fotoaparát v aplikácii Instagramu a v dolnej lište nájsť možnosť Layout.

Náš tip
Používatelia Instagramu si už môžu určiť, kto ich môže sledovať

23.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+