MojAndroid

Na tých, ktorí sa na Instagrame vyjadrujú o ostatných neslušne a sú vulgárni, má Instagram nové páky. Bude oveľa ťažšie uverejňovať komentáre, ktoré majú urážlivý charakter a obsahujú vulgarizmy.

Včera oznámil šéf Instagramu Adam Mosseri novú stratégiu boja proti “šikanovaniu” na tejto sociálnej sieti. Je jasné, že toto je v dnešnej dobe veľkým problémom, ľudia sa na sociálnych sieťach nevedia správať a Instagram chce takémuto správaniu zabrániť.

Aké sú novinky?

Prvá nová funkcia bude označovať komentáre, ktoré umelá inteligencia považuje za potenciálne urážlivé predtým, ako budú zverejnené. Používatelia, ktorý takéto komentáre napíšu, budú upozornení, aby zvážili či sú vhodné. Ak sa aj napriek tomu rozhodnú komentár publikovať, uvidia správu o tom, aby svoje komentáre prehodnotili, pretože podobné komentáre už boli nahlásené.

Ďalším opatrením je preniesť viac moci do rúk tých, ktorí nejaké formy obťažovania na Instragrame zažívajú. Umožní im to napríklad obmedziť komentáre iného používateľa (stanú sa neviditeľnými pre ostatných). Používatelia, ktorí budú takto zakázaní, nebudú môcť vidieť, kedy ste aktívny alebo kedy čítate ich správy.

“Je našou povinnosťou vytvoriť bezpečné prostredie na Instagrame. Toto je našou prioritou už dlhší čas a stále pracujeme na tom, aby sme dokázali tomuto problému čeliť lepšie.” Povedal Mosseri.

Mosseri ďalej dodáva, že takéto formy šikanovania sú obzvlášť nebezpečné pre tínedžerov. Spoločnosť údajne používa umelú inteligenciu na boj proti nevhodným komentárom už dlhší čas, avšak teraz bude agresívnejšia. Pôvodne sa využívala hlavne na identifikovanie šikanovania priamo vo fotografiách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Na Instagram pribudnú ďalšie reklamy, dostanú sa do prieskumníka
9.7.2019
Zdroj: gizmodo.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+