MojAndroid

Z kedysi malej sociálnej siete Facebook sa nestala multimiliardová spoločnosť len tak náhodou. Už od svojich začiatkov má totiž tento internetový gigant vytvorený šikovný biznis plán, ktorý funguje ako švajčiarske hodinky. Ten je úzko prepojený s reklamou a samotnými používateľmi sociálnej siete. Podobne je tomu aj v prípade Instagramu, ktorý rastie raketovou rýchlosťou.

Už nie len v príbehoch a news feede

Spoločnosť Marka Zuckerberga mu teda, pochopiteľne, venuje čoraz viac pozornosti. Pridáva doň množstvo vylepšení, čím podnecuje používateľov k vyššej aktivite. Vyššia aktivita zase pritiahne viac ľudí, čo je vlastne samotnou podstatou sociálnych sietí. No a čím viac ľudí Instagram používa, tým viac sociálna sieť zarobí. So stúpajúcim počtom používateľov totiž priamo úmerne stúpa aj počet spoločností či dokonca jednotlivcov, ktorí si platia za reklamu. Tá sa na Instagrame zobrazuje hneď na viacerých miestach a stretnúť sa s ňou môžete v príbehoch, ale aj v news feede.

Po novom sa však dostane aj do spojenej karty vyhľadávania a prieskumníka, ktorá je označená ikonou lupy. Na tejto karte môžete vyhľadávať konkrétne účty, jednotlivé hashtagy, lokalitu či dokonca miesta. Zároveň sa vám na nej ale ukazujú oblasti vášho záujmu a príspevky od stránok, ktoré nesledujete. Tieto príspevky sa pritom nezobrazujú len tak náhodou. Sú vám špeciálne prispôsobené vďaka špeciálnemu algoritmu, ktorý na základe vašej aktivity dokáže zistiť, o čo máte záujem. Spoločnosť Facebook oznámila, že reklamy sa v prieskumníku budú zobrazovať podobne, ako je tomu pri reklamách v news feede.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Po otvorení jednej fotky alebo videa môžete swajpnutím nahor prehliadať ďalší podobný obsah. No a práve medzi týmto obsahom sa majú reklamy objavovať vo forme klasických príspevkov. Novinka má byť do Instagramu zavádzaná postupne v priebehu najbližších mesiacov. Jej nasadenie pritom dáva zmysel, keďže podľa údajov sociálnej siete navštívi prieskumník aspoň raz mesačne až 50 % používateľov.

28.6.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+