MojAndroid

Sociálna sieť Instagram neprestala s vylepšovaním svojich príbehov, no v poslednej dobe sa zdalo, že už jej došli funkcie, ktoré by mohla prebrať z konkurenčnej platformy Snapchat. Teraz prichádza s novinkou, ktorú ale na Snapchate väčšina používateľov neobľubuje – upozornenie o tom, keď si niekto spraví screenshot z vášho príbehu.

Nie každý novinku privíta

Táto funkcia je na Snapchate od nepamäti. Kombinácia upozornení na screenshoty s obmedzenou životnosťou príbehu boli veľmi originálnou pridanou hodnotou, ktorú Snapchat priniesol na pole sociálnych sietí. Až doposiaľ nič podobné na Instagrame nefungovalo. Viacerí používatelia tak dokonca opustili Snapchat a prešli na Instagram, kde si mohli beztrestne robiť screenshoty z príbehov iných používateľov. Mnohé veľké účty to využívali aj na formu zdieľania cudzích príspevkov. Tomu síce nie je celkom koniec, no odteraz zrejme budete vedieť, keď si niekto váš príbeh odfotí.

Zatiaľ iba test

Instagram potvrdil pre portál TechCrunch, že funkciu skutočne testuje. Zatiaľ síce nie je dostupná pre každého používateľa, no je pravdepodobné, že sa to v budúcnosti zmení. V súčasnej verzii však aplikácia na to neupozorní priamo. Je potrebné prepnúť sa do detailov konkrétneho príbehu, kde si viete pozrieť, kto každý váš príbeh videl. Ak si niekto spravil screenshot, uvidíte pri jeho mene drobnú ikonku.

Takto novinka funguje v súčasnosti, no kým sa dostane k ďalším používateľom je možné, že trošku zmení formu. V každom prípade ide o kontroverznú funkcionalitu, ktorá určite mnohých používateľov nepoteší. Kým filtre a nálepky či špeciálne efekty môže ignorovať každý, kto ich využívať nechce, táto novinka by sa v prípade masového rozšírenia dotkla takmer každého, kto pridáva príbehy na Instagram.

12.2.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+