MojAndroid

Vybudovať si závislosť na sociálnych sieťach ako Instagram nie je vôbec ťažké. Pre technologických gigantov, ktorí za nevinne vyzerajúcimi platformami stoja, je viac než výhodné, aby ste v ich aplikáciách strávili čo najviac času. Po nedávnych útokoch sa spoločnosť Meta, ktorá bola donedávna známa pod menom Facebook, sa jej lídri rozhodli spraviť niekoľko zmien.

Jednou z nich sú nové funkcie určené na spríjemnenie používania sociálnej siete Instagram. Tá v najbližších dňoch začne testovať funkciu s názvom „Daj si pauzu“, ktorá má používateľom pomôcť obmedziť závislosť na sociálnej sieti. Novinku priniesol portál GSMArena.

Ide o voliteľnú funkciu, ktorú bude možné zapnúť v nastaveniach aplikácie. Následne vás sociálna sieť každých 10, 20 alebo 30 minút upozorní, aby ste si dali pauzu. Novinka sa v najbližších dňoch dostane k vybranej skupine používateľov. Keď všetko pôjde podľa plánu, o mesiac alebo dva ju Instagram sprístupní všetkým.

Instagram v blízkej budúcnosti plánuje zaviesť aj iné pozitívne zmeny

Šéf Instagramu uviedol, že jeho tím sa používateľom snaží dať väčšiu kontrolu nad tým, ako sociálnu sieť používajú a ako sa pri tom cítia. Minulý mesiac Instagram zverejnil svoje plány do budúcna, pričom okrem tejto funkcie spomenul aj iné, ktoré sú zamerané prevažne na ochranu násťročných používateľov platformy. Sociálna sieť síce presne nepovedala, kedy sa ostatné zmeny chystá zaviesť, no očakáva sa, že tak urobí v najbližších mesiacoch.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Náš tip
Instagram už nebude zadarmo. Onedlho ponúkne platený obsah

11.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+