MojAndroid

A je to tu. Len niekoľko dní po tom, čo Facebook oznámil túto výraznú zmenu, sa stala realitou. Včera večer spoločnosť oficiálne oznámila, že sa premenovala na Meta. Názov sociálnej siete Facebook samozrejme zostáva, premenovala sa len samotná spoločnosť. Téme sa venoval portál Theverge.

Udiali sa už aj niektoré dôležité zmeny, ktoré môže vidieť aj bežná verejnosť. Napríklad keď si do vášho internetového prehliadača naťukáte stránku meta.com, presmeruje vás na privítaciu stránku Facebooku.

Facebook je vnímaný ako sociálna sieť. Meta nebude

Tento rebranding je súčasťou úsilia spoločnosti, aby nebola vnímaná len ako sociálna sieť. Nový názov má pomôcť jednoduchšie realizovať Zuckerbergove plány na vybudovanie “metaverza”. Ide o koncept akéhosi 3D vesmíru, v ktorom sú ľudia navzájom prepojení, môžu využívať virtuálnu realitu a všetky ďalšie vymoženosti technologického sveta.

K tejto téme sa prostredníctvom dlhého statusu včera večer vyjadril aj samotný šéf Facebooku osobne. Hovorí v ňom, že sme na začiatku novej kapitoly internetu, čo je zároveň aj ďalšou kapitolou pre celú spoločnosť.

Spomína tiež, ako sa za posledné roky technológia zmenila, všetko sa zrýchlilo a všetko je na dosah ruky. Nová platforma má byť ešte viac “pohlcujúca”. V metaverze budeme môcť podľa Zuckerberga robiť takmer čokoľvek, čo si dokážeme predstaviť a má ponúknuť obrovské možnosti.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot

29.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+