MojAndroid

Instagram plánuje zaviesť novinky, ktoré tínedžerom pomôžu odpútať sa od škodlivého obsahu a povzbudia ich, aby si od platformy oddýchli. Oznámil to viceprezident pre globálne záležitosti Nick Clegg len niekoľko dní po tom, ako informátorka Frances Haugen pred Kongresom Spojených Štátov prezradila o spoločnosti znepokojujúce správy. Interný výskum Facebooku totiž ukázal, že Instagram môže mať negatívny vplyv na duševné zdravie mladých ľudí. Téme sa venoval portál The Verge.

Dátum predstavenia nových funkcií Instagram zatiaľ neoznámil

Prvá z noviniek bude sledovať či mladí používatelia netrávia veľa času sledovaním obsahu, ktorý by podľa Instagramu mohol narúšať ich duševnú pohodu. Ak áno, aplikácia im navrhne možnosť pozrieť si iný typ obsahu. Druhá funkcia, ktorá dostala predbežný názov „Daj si pauzu“, zas používateľa vyzve, aby si od platformy na chvíľu oddýchol úplne. Instagram dúfa, že týmto spôsobom používatelia zvážia to či čas trávený na platforme využívajú zmysluplne.

Clegg pri oficiálnom predstavení funkcií nezverejnil ani približný dátum ich zavedenia. Hovorca Facebooku pre portál The Verge len uviedol, že novinky síce ešte nie sú testované, ale čoskoro budú.

Reaguje Facebook na kritiku vyvolanú únikom interných dokumentov?

Facebook je posledných niekoľko týždňov ostro kritizovaný kvôli interným dokumentom, ktoré svetu odhalila bývala zamestnankyňa Facebooku Frances Haugen. Tie okrem iného ukázali, že Instagram môže byť toxický, najmä pre mladé dievčatá. Haugen tvrdí, že spoločnosť s týmito problémami v skutočnosti nič nerobí, ale naopak zneužíva ich na získanie vyššieho zisku. Generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg obvinenia samozrejme spochybnil.

Náš tip
Instagram má 11 rokov!

12.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+