MojAndroid

Celé sa to spustilo vďaka článku The Wall Street Journal. Od prvého odhalenia však pokračuje séria ďalej a americký denník Facebook nijako nešetrí. Správy cielia na zanedbanú ochranu detí, čo je citlivá téma a veľký problém pre Facebook.

Facebook zložky

Celý príbeh začal iba nedávno, avšak už teraz je zrejmé aj podľa reakcií amerických zákonodarcov, že sa do stratena bude obtiažne uhrávať. The Wall Street Journal má stránku označenú ako Facebook files a na nej sa publikujú pravidelne uniknuté interné dáta aj s prepojením na vnútorné nastavenie a postoj k týmto témam. A práve vedomosť manažérov o celom probléme, ktorý dokonca je analyzovaný na mnohých prezentáciách a následne banalizovaný a neriešený, spôsobuje negatívne reakcie.

Náš tip
Konečne. Samsung chystá kompaktnú vlajkovú loď

Ako sme už písali, najviac sa všetci zaujímajú o text, ktorým má Facebook analyzovaný negatívny vplyv jeho Instagramu na deti, najmä tínedžerky. Instagram si totiž robil vlastné prieskumy a z nich vyplývajú jednotlivé dáta a zistenia, ktoré napriek striktnej ochrane a internému charakteru vzbudzujú momentálne vášne a reakcie namierené voči Facebooku. Číslo 32 % označuje počet mladých dievčat, ktoré vďaka svojmu účtu a aktivite na Instagrame začalo mať zlý pocit zo svojho tela. Tiež sa objavili obvinenia na zvyšovanie úzkosti a depresií, čo je jeden z výsledkov, ktoré prieskum odhalil. A pri malom percente sa dokonca vyskytuje názor o myšlienkach na samovraždu, pričom zdrojom má byť sledovanie Instagramu.

Foto: The Wall Street Journal

Facebook tvrdí, že interné prieskumy nasvedčujú zlepšovaniu duševného zdravia

Paradoxom bolo, ako Mark Zuckerberg v marci tohto roka pred komisiou amerického Kongresu uvádzal, že práve interné prieskumy spoločnosti nasvedčujú zlepšovaniu duševného zdravia. Vďaka aktívnemu sledovaniu Instagramu sa mnohí ľudia necítia osamelí. Teraz konečne prichádza reakcia vedenia Instagramu. Aj keď síce trvala dlhšie, bolo predsa treba premyslieť, ako ju poňať. A vo výsledku sa konštatuje samozrejme, že články The Wall Street Journal sú skreslené. Treba predsa viac času, aby sa dali výsledky analyzovať a pochopiť správne.

Viac o Facebooku na MojAndroid.sk:

Teraz sa boj Facebooku a Instagramu presunie do siení amerických zákonodarcov, čo nebude ľahký súper. K dispozícii sú uniknuté dáta a najmä interní zamestnanci, ktorí sa na odhalení podieľali sú pripravení vypovedať. Všetko smeruje k jedinému cieľu, ktorým by mala byť zmena legislatívy. A tá môže zasiahnuť do doteraz slobodného uvažovania Facebooku a Instagramu, ako nastavia svoje aplikácie. Z výpovedí totiž plynie, že analýzy sú robené dôsledne, aby zamestnanci pre vedenie popísali a zhodnotili situáciu. Vo výsledku však nie je záujem presadiť prísnejšie opatrenia na reguláciu a ochranu detí, pretože na prvom mieste je stále dosahovanie zisku. A toto myslenie bude skoro až nemožné zmeniť.

Náš tip
Táto aplikácia vám pomôže k výhre v očkovacej lotérii
21.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+