MojAndroid

Sociálna sieť Instagram predstavuje ďalšiu novinku. Tentokrát nejde o žiadnu trendy funkciu skopírovanú zo siete Snapchat, ale o upozornenia na citlivý obsah. Instagram bude na obrázky s takýmto obsahom upozorňovať krátkym textom a rozmazaným obrázkom, ktorý sa zobrazí v plnej kvalite až keď to schválite.

Náš tip
Instagram teraz umožní ukladanie live videí pre neskoršie prehranie

Vďaka tomu sa pri prehliadaní sociálnej siete ochránite pred pohľadom na obrázok, ktorý by ste aj tak nechceli vidieť. V súčasnosti to pre Instagram znamená najmä obrázky znázorňujúce rôzne formy násilia a neznášanlivosti. Ako príklad zástupcovia sociálnej siete uviedli obrázky týraných zvierat, ktoré zverejňujú na Instagrame účty spojené s ochranou zvierat.

Používatelia budú môcť takéto obrázky označiť ako citlivé a ak to sociálna sieť schváli, obrázok sa bude primárne zobrazovať rozmazane s nápisom informujúcim o citlivom obsahu.

V budúcnosti by sa táto funkcia mala rozšíriť aj na sexuálne citlivé obrázky a aj do ďalších kategórií. Novinka by mala byť dostupná už čoskoro, no zatiaľ nie je zrejmé, kedy presne sa tak stane a či bude pre jej aktiváciu potrebné nainštalovať si aj novú verziu aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Instagram via The Verge

24.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+