MojAndroid

Zrejme bude ešte nejaký čas trvať, kým na Android zariadeniach uvidíme funkcie spojené s displejom citlivým na tlak, ktorý je súčasťou najnovších iPhonov. Táto novinka prináša nové možnosti ovládania a vývojári sa ju snažia využiť naplno. Napríklad v aplikácii Instagram priniesla niekoľko nových funkcií, ktoré sa teraz zaujímavým spôsobom dostali aj do mobilnej aplikácie pre zariadenia s Androidom.

Instagram 3D Touch (2) Instagram 3D Touch (1)

Novinky fungujú na všetkých zariadeniach s bežným displejom a miesto silného dotyku je potrebné dlhšie podržať prst na displeji pre aplikovanie týchto funkcií. Nové možnosti je vidieť najmä pri prezeraní mriežky malých fotografií, kde dlhším podržaním prsta otvoríte náhľad na obrázok v takmer pôvodnej veľkosti. Pohybom prsta sa budete môcť presunúť k možnostiam, ako napríklad dať obrázku like, komentovať ho či poslať priateľovi cez Instagram Direct. Aby bol pocit z novinky ešte umocnený, pri dlhšom podržaní telefón zavibruje a pozadie aplikácie sa rozostrie presne tak, ako je to v aplikácii na nových iPhonoch.

Ide teda o funkciu veľmi podobnú tej, s ktorou sa stretávame na nových iPhonoch. V tomto konkrétnom prípade ani nie je potrebné, aby mali zariadenia displej citlivý na tlak, no, samozrejme, mnohé ďalšie funkcie z tejto možnosti skutočne ťažia. Nebudete môcť napríklad spustiť rôzne funkcie aplikácie silným stlačením ikony na domovskej obrazovke, ako je to na iPhonoch. Nová verzia aplikácie sa už neobjavuje ako aktualizácia v obchode Play, odkiaľ ju Instagram stiahol a naďalej ju zrejme upravuje a testuje. Stále si ju ale môžete nainštalovať cez APK mirror v odkaze pod článkom.

Instagram 7.13.0 – Odkaz na stiahnutie APK súboru

Zdroj: Android Police via The Verge

9.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+