MojAndroid

Jedna z prvých vecí, ktorá zaujíma ráno takmer každého z nás je, aké bude dnes počasie a ako sa podľa toho obliecť. Slovenská aplikácia iMeteo.sk Počasie Vám vďaka presným dátam zo slovenskej siete meteostaníc a európskeho predpovedného modelu prezradí, ako práve vo Vašej oblasti je a čo všetko môžete počas nasledujúcich hodín očakávať.

Všetko o počasí hneď po spustení

Ihneď po spustení aplikácie sa Vám zobrazia základné informácie o počasí vo Vašej oblasti alebo si jednoduchým kliknutím na ikonku domčeka môžete navoliť ľubovoľnú slovenskú lokalitu. Aplikácia Vám zobrazí aktuálny stav počasia vo Vašej oblasti a v 3-hodinových krokoch aj očakávanú predpoveď na najbližšie obdobie. Ihneď tak získate prehľad o tom, čo sa teraz deje za Vašimi oknami a čo možno očakávať.

iMeteo.sk Počasie Vás taktiež na svojej základnej obrazovke okamžite upozorní na blížiaci sa nebezpečný poveternostný jav. Ak sa tak blíži silný vietor, výdatný dážď alebo intenzívna búrka, tak prostredníctvom meteorologických varovaní, ktoré pre každý slovenský okres zostavuje meteorológ sa dozviete o očakávaných nástrahách počasia.

Presné dáta sú základom

Aplikácia iMeteo.sk Počasie slúži predovšetkým na získanie informácii o počasí pre slovenské územie a preto je prioritou prinášať slovenským používateľom tie najkvalitnejšie dáta. Na určenie aktuálneho počasia vo Vašej oblasti preto aplikácia používa sieť 35 kvalitných slovenských meteorologických staníc. Dáta z týchto staníc sú aktualizované každých 30 minút. V prípade, že sa meteostanica vo Vašom meste nenachádza, tak sa zobrazuje stav z najbližších meteostaníc. Rovnako tak si môžete zobraziť informácie z ďalších meteorologických staníc, ktorých sieť sa neustále rozširuje.

Predpoveď počasia v aplikácii poskytuje nórsky server yr.no, ktorý využíva európsky numerický model ECMWF. Ten počíta aktuálny vývoj počasia 2x v priebehu dňa. Zobraziť si tak môžete počasie z ľubovolnej slovenskej oblasti alebo v prípade získania predpovede počasia pre Vašu aktuálnu polohu aplikácia prepočíta predpoveď na základe Vašej nadmorskej lokality.

Informácie o počasí až do hĺbky

Aplikácia iMeteo.sk Počasie prináša balík ďalších funkcií, ktoré s počasím úzko súvisia a vy tak budete mať všetko potrebné vo Vašom zariadení. Zobraziť si môžete aktuálnu polohu zrážok na mape Google Maps, vďaka čomu zistíte, kde sa práve nachádzajú zrážky a ako sa zrážky ďalej pohybujú. Taktiež si môžete zobraziť aktuálnu teplotnú mapu na celom svete alebo si môžete pozrieť ako to vyzerá v ľubovoľnom meste vďaka sieti webových kamier.

Medzi funkcie aplikácie patrí aj možnosť zdieľať fotografiu aktuálneho stavu počasia so svojimi priateľmi prostredníctvom sociálnych sietí alebo informáciu o počasí môžete priamo z prostredia aplikácie zaslať na server iMeteo.sk, čím takýmto spôsobom informujete ostatných návštevníkov portálu www.imeteo.sk o počasí vo Vašej lokalite. Vaše hlásenie o počasí sa taktiež zobrazí v aplikácii medzi novinkami v počasí. Aplikácia taktiež obsahuje širokú paletu widgetov, ktoré si môžete personalizovať podľa vlastných potrieb.

PREMIUM verzia s pokročilými funkciami

Za poplatok od 2 centov za deň Vás aplikácia zbaví reklamy a získate ďalšie informácia a možnosti personalizácie aplikácie. Zmeniť si môžete design ikon v aplikácii, získate pokročilejšie možnosti editácie nastavení widgetov a notifikačnej lišty, o nebezpečných meteorologických javoch budete informovaný formou zvukovej notifikácie až na 72 hodí vopred a ak sa chystáte napríklad na dovolenku tak očakávané počasie môžete konzultovať priamo s meteorológom.

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia iMeteo.sk Počasie vyhrala 1. miesto v kategórii Slovenské aplikácie v ankete 4ka Android Code 2016

24.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Libor

  Môžu zabudnúť aby som platil už druhýkrát za tú istú aplikáciu. Predtým bola prvá verzia aplikácie a pán Vývojár sa rozhodol spraviť takmer rovnakú aplikáciu len z malou obmenou a na pôvodnú sa vykašľal. Hanba

  • opiciak. leno

   Ja som mal pôvodnú a neviem o čom hovoríte. 2,90 som dal za funkcie ako widgety a odstránenie reklamy. Táto verzia, ktorá tu je už niekoľko rokov je úplne nová a obsahuje informácie za ktoré som predtým neplatil, takže plne chápem nový model vývojárov. Kedysi na Google Play ani neboli odbery, ufrfľaná Slovač pindá na všetko. V meste sa každý piatok nacengá za 20 eur ale má problém za appku zaplatiť pár centov.

   • Libor

    Tak prrr Vývojár spravil verziu ktorá bola časovo platená tak netrep blbosti. Za druhé zvýhodnený bol iba ten nakúp od určitého dátumu zakúpenia. Ostatný utrely hubu. Predtým si zaplatil pevný poplatok a nič viac. Potom Vývojár spravil verziu a platil si mesačne poplatok. V tom je rozdiel o čom hovorím. Že tam pridal nejakú funkciu mňa osobne nezaujíma. Mňa zaujíma len to že som zaplatil za určitú aplikáciu a o pol roka bola plná chýb a už sa nedala používať. Toť vše. A Slovákov láskavo neurážaj ty Chuj.

   • Libor

    Inak ja osobne nemám nič proti nákupom v aplikáciách a ver tomu že som od začiatku možnosti zaplatiť za dobrú aplikáciu minul viac ako 300€!
    A prepáč že som sa rozčuľoval. Nič proti tebe ale nemám rád ak sa za niečo zaplatí a po nejakom čase nebude fungovať. Radšej ju mal Vývojár stiahnuť z obchodu Play a nahradiť ju novou z výhodou pre ľudí čo mali zaplatenú pôvodnú verziu a nie dávať že ak si spravil nákup pred určitým dátumom tak máš smolu. To nepovažujem za férové.

   • SeppWinkler

    Nemám problém si aplikáciu kúpiť, dokonca nemám problém si po pár rokoch kúpiť novú verziu, ale 7,30 za rok perpetum mobile sa mi zdá pri aplikácii na počasie véééľkou nenásytnosťou, takže ďakujem, neprosím :) Odbery majú u mňa ban.

  • maros

   Moja, rec, klasicke slovenske podnikanie, taktiez sa vyhybam vsetkemu co tento pseudovyvojar vytvara. Tiez som mal kupenu predoslu verziu a ked boli chyby tak namiesto riesenia mi napisal, ze vsetko je v poriadku a teraz vidim, ze na povodnu aplikaciu sa vykaslal lebo uz nik nekupuje, tak vytvoril novu za ktoru chce platit pravidelny poplatok, aby mal stabilny prijem!

 • Dano3266

  Weather Underground ma oslovilo najviac, presná predpoveď + hodinová pravdepodobnosť zrážok čo sa mi potvrdilo na 95 % v zime, keď apka zahlásila že o 14:00 bude snežiť tak aj snežilo ;)

 • Fyi de Will

  mal som túto apku celkom rád, ale, keď v radari sa dalo začať s mapou pohybovať len dvomi prstami, tak u mňa skončila. proste mám rád mobil s menším displejom,ktorý ovládam jednou rukou a tak chcem, aby to ostalo. proste napríklad žiadne google gestá, ako v starších verziách.

+