MojAndroid

Jedna z prvých vecí, ktorá zaujíma ráno takmer každého z nás je, aké bude dnes počasie a ako sa podľa toho obliecť. Slovenská aplikácia iMeteo.sk Počasie Vám vďaka presným dátam zo slovenskej siete meteostaníc a európskeho predpovedného modelu prezradí, ako práve vo Vašej oblasti je a čo všetko môžete počas nasledujúcich hodín očakávať.

Všetko o počasí hneď po spustení

Ihneď po spustení aplikácie sa Vám zobrazia základné informácie o počasí vo Vašej oblasti alebo si jednoduchým kliknutím na ikonku domčeka môžete navoliť ľubovoľnú slovenskú lokalitu. Aplikácia Vám zobrazí aktuálny stav počasia vo Vašej oblasti a v 3-hodinových krokoch aj očakávanú predpoveď na najbližšie obdobie. Ihneď tak získate prehľad o tom, čo sa teraz deje za Vašimi oknami a čo možno očakávať.

iMeteo.sk Počasie Vás taktiež na svojej základnej obrazovke okamžite upozorní na blížiaci sa nebezpečný poveternostný jav. Ak sa tak blíži silný vietor, výdatný dážď alebo intenzívna búrka, tak prostredníctvom meteorologických varovaní, ktoré pre každý slovenský okres zostavuje meteorológ sa dozviete o očakávaných nástrahách počasia.

Presné dáta sú základom

Aplikácia iMeteo.sk Počasie slúži predovšetkým na získanie informácii o počasí pre slovenské územie a preto je prioritou prinášať slovenským používateľom tie najkvalitnejšie dáta. Na určenie aktuálneho počasia vo Vašej oblasti preto aplikácia používa sieť 35 kvalitných slovenských meteorologických staníc. Dáta z týchto staníc sú aktualizované každých 30 minút. V prípade, že sa meteostanica vo Vašom meste nenachádza, tak sa zobrazuje stav z najbližších meteostaníc. Rovnako tak si môžete zobraziť informácie z ďalších meteorologických staníc, ktorých sieť sa neustále rozširuje.

Predpoveď počasia v aplikácii poskytuje nórsky server yr.no, ktorý využíva európsky numerický model ECMWF. Ten počíta aktuálny vývoj počasia 2x v priebehu dňa. Zobraziť si tak môžete počasie z ľubovolnej slovenskej oblasti alebo v prípade získania predpovede počasia pre Vašu aktuálnu polohu aplikácia prepočíta predpoveď na základe Vašej nadmorskej lokality.

Informácie o počasí až do hĺbky

Aplikácia iMeteo.sk Počasie prináša balík ďalších funkcií, ktoré s počasím úzko súvisia a vy tak budete mať všetko potrebné vo Vašom zariadení. Zobraziť si môžete aktuálnu polohu zrážok na mape Google Maps, vďaka čomu zistíte, kde sa práve nachádzajú zrážky a ako sa zrážky ďalej pohybujú. Taktiež si môžete zobraziť aktuálnu teplotnú mapu na celom svete alebo si môžete pozrieť ako to vyzerá v ľubovoľnom meste vďaka sieti webových kamier.

Medzi funkcie aplikácie patrí aj možnosť zdieľať fotografiu aktuálneho stavu počasia so svojimi priateľmi prostredníctvom sociálnych sietí alebo informáciu o počasí môžete priamo z prostredia aplikácie zaslať na server iMeteo.sk, čím takýmto spôsobom informujete ostatných návštevníkov portálu www.imeteo.sk o počasí vo Vašej lokalite. Vaše hlásenie o počasí sa taktiež zobrazí v aplikácii medzi novinkami v počasí. Aplikácia taktiež obsahuje širokú paletu widgetov, ktoré si môžete personalizovať podľa vlastných potrieb.

PREMIUM verzia s pokročilými funkciami

Za poplatok od 2 centov za deň Vás aplikácia zbaví reklamy a získate ďalšie informácia a možnosti personalizácie aplikácie. Zmeniť si môžete design ikon v aplikácii, získate pokročilejšie možnosti editácie nastavení widgetov a notifikačnej lišty, o nebezpečných meteorologických javoch budete informovaný formou zvukovej notifikácie až na 72 hodí vopred a ak sa chystáte napríklad na dovolenku tak očakávané počasie môžete konzultovať priamo s meteorológom.

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia iMeteo.sk Počasie vyhrala 1. miesto v kategórii Slovenské aplikácie v ankete 4ka Android Code 2016

24.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+